Únor 2018

Moje poslední zkouška

24. února 2018 v 10:20 | Darkness ღ |  My Diary
Hello!
Kdo četl minulý článek ví, že jsem měla před sebou poslední zkoušku. V tu chvíli to bylo celkem o nervy, ale teď to vyprávím jako funny storku.
Když jsem ten den seděla před učebnou a čekala, až na mě přijde řada, měla jsem nervy v kýblu a neustále zírala na otázku č. 11, která se mi vůbec nelíbila a říkala jsem si, že tu si určitě nevytáhnu.
Po nějaké době čekání se ozval z místnosti ohromný smích a vzápětí vylezl spolužák na chodbu. Tak se ho ptám, co se stalo tak vtipného a on povídá: "Řekl mi, ať mu podám index, že mi to zápíše a já na něj omylem vytáhl cestovní pas." :D
S úsměvem jsem tedy vkročila do učebny a měla si vytáhnout 2 otázky - jako první na mě svým očkem zamrkala jedenáctka a já v tu chvíli věřila, že jsem v háji. Jako druhou jsem si vytáhla nejvíc easy věc, ale k čemu mi to bude, když se k ní vůbec dostanu? Na potítku jsem rychle něco sesmolila a modlila se, aby se v tom zkoušející nerýpal.
Vypršel čas přípravy a šlo se na to. Nasadila jsem mírně sebevědomý výraz a začala vysvětlovat předmět dané otázky (při tom mi v hlavě kolovalo pořád dokola "shit, fuck, shit, fuck,..!"). Doteď nevím, jak se mi to povedlo, ale zkoušejícímu se asi můj přednes líbil. Nejdřív se tedy odmlčel a já si říkala, že či jsem to tak posrala nebo jestli vymýšlí nějakou zapeklitou otázku, ale nakonec z něj akorát vypadlo, že jsem ho dostala a už neví, na co se mě zeptat.
Přesunuli jsme se tedy k druhé otázce a s tím mi odpadl obrovský kámen ze srdce, že jsem málem s tou úlevou nemohla ani mluvit. Naštěstí jsem o řeč nepřišla a své znalosti prodala, jak nejlíp to šlo. Místnost jsem opouštěla s podpisem a pochvalou.. a samozřejmě úsměvem na tváři.
Poučení? Pokud si vytáhnete otázku, kterou jste nechtěli, neházejte flintu do žita, ale zkuste prodat vědomosti, co máte, a během zkoušení si třeba i spoustu dalších věcí vybavíte.. a hlavně se nezapomeňte tvářit, že tomu rozumíte! :D
Přeji všem krásný den a brzy se uvidíme u dalšího článku. :)

Máte také nějaké zážitky ze zkoušek, které jen tak nezapomenete? Či dokonce vtipné storky?
By Darkness ღ

February Diary #2018

3. února 2018 v 14:09 | Darkness ღ |  My Diary
Přehoupli jsme se do 2. měsíce tohoto roku a jen těžko uvěřit, že leden 2018 je nenávratně pryč (čím jsem starší, tím rychleji to letí). Za leden jsem zvládla spoustu zápočtů a zkoušek a už z toho mám hlavu jak pátrací balón. Do toho psaní bakalářky, se kterou nejsem stále a stále spokojená, ale už jsem něco svému vedoucímu poslala, tak snad aspoň trochu se mu bude líbit a se zbytkem poradí, protože nechci to zmrvit tím, že budu bezhlavě něco přemazávat a připisovat věci, o kterých bych se zmiňovat třeba ani nemusela. Samozřejmě jsem měla fáze zoufalství, kdy jsem se na to chtěla vykašlat a nechat si bakalářku na další rok (když už stejně kvůli jednomu předmětu prodlužuji). Ale zase se znám, že jsem člověk opředený prokrastinací jak to jen jde, a proto bych měla psát už teď.
Příští týden jedu na poslední zkoušku, která mi zbývá a nemám z toho dvakrát dobrý pocit. Při pročítání poznámek jsem zjistila, že je to vlastně předmět zahrnující x dalších předmětů, které jsem během studia měla - takže bych většinu znalostí měla už dávno mít, heh. :D No ale tradičně každý semestr mám 1 předmět, který na poprvé nedám a tentokrát to vychází na tenhle, tak si říkám, že je asi zbytečné se stresovat. Hvězdy můj osud stejně určily. :D
Jinak v lednu mě nějak popadla filmová mánie a zkoukla jsem víc filmů jak snad za celý úplynulý půlrok. Nevím, co to do mě vjelo - asi jsem už přeseriálovaná.
Každopádně mi ve středu držte palce!

Jsem jediná, komu ještě neskončilo zkouškový? Také celý život žijete ve stínu prokrastinace? Máte nějaký fígl, jak s ní bojovat?
Darkness ღ