Leden 2018

Mých 5 způsobů, jak zůstat v pohybu

27. ledna 2018 v 20:07 | Darkness ღ |  My Diary
1. Blogilates
Mezi má nejoblíbenější cvičení podle videí na YT patří jednoznačně Cassey Ho se svým poppilates, kterou jsem si neskutečně zamilovala pro její vždy pozitivní naladění, a i když spousta cviků vás donutí si myslet, že vás Cassey chce zabít, díky její podpoře se většinou překonáte a cvičení si ve finále i užijete. Já s přestávkami cvičím s Cassey už 3 roky a za mě je to nejlepší trenérka. Kdo se obává, že tréninky jsou náročné, na jejím blogu si jednoduše stačí najít kalendář pro začátečníky a 1. měsíc se řídit podle něj. ;)

2. Běh
Od základky jsem běh na dlouhé vzdálenosti nesnášela, protože mě do něj učitelé neustále nutili a pro člověka nárazově uběhnout delší vzdálenost za co nejlepší čas bez toho, aby během roku nějak trénoval… no povězme si to na rovinu - není to žádný med! Teprve loni jsem s běháním začala sama a přišla mu na chuť. Pro začátečníky je nejlepší začít s indiánským během (střídání běhu a chůze) bez toho, aby si stanovovali, kolik kilometrů chtějí uběhnout (a za jaký čas). Je to něco, s čím chce začít pomalu a postupně navyšovat intenzitu. K běhání je skvělé pustit oblíbenou hudbu nebo poslouchat podcast, který myšlenky odvede pryč od bolavých svalů. :)

3. Fitness Marshall
Je to doslova pár dní, co jsem tohohle týpka objevila a jsem nadšená. Jeho videa můžete též nalézt na YT a tentokrát se jedná o tanec. Je to skvělé kardio, které si člověk dokáže užít a nedělá žádné bláznivé skoky, angličáky apod. A pokud jste stejné taneční dřevo jako já, nezoufejte. :D Větší část kroků není vůbec těžká a zvládnete je bez váhání.. No a těm těžším přijdete na kloub později nebo si prostě vložíte do dané části svůj vlastní taneční prvek, protože nejsme na žádné taneční soutěži, ale užíváme si vlastní párty! :)

5 things I'm afraid of

23. ledna 2018 v 18:37 | Darkness ღ |  My Diary
Související obrázek

1. Criminals
Někteří z nich strach nemají, protože věří, že zrovna jim se nic stát nemůže a s takovými lidmi se nesetkají, ale já na takové štěstí nespoléhám a chodit někde sama po setmění.. tak to mám uši nastražené a nohy připravené zdrhat - teda ne vždy, protože nerada chodím někde "na sucho" bez hudby, takže většinou mám sluchátka v uších, ale za to mám zase periferní vidění skoro až za roh. :D

2. Solitude
Mít pro sebe občas volný byt a dělat si, co se nám zlíbí, je určitě skvělé. Ale nedokážu si představit, že by to takhle mělo být každý den. Každý den se vracet do prázdného bytu. Být bez pravých přátel. Bez nikoho. Nedokážu si prostě představit, že bych v tomhle světě měla zůstat osamělá.

Prosincová filmománie 2

21. ledna 2018 v 13:21 | Darkness ღ |  My Diary
Ahojky,
už jsme sice v 2. polovině ledna, ale já jsem se k publikaci tohoto článku prostě dříve nedostala. :D Opět se tedy vracím s dalšími 5-ti filmy, které jsem za prosinec shlédla a o které se s vámi teď podělím a snad i inspiruji. Momentálně se hroutím nad psaním bakalářky, ale jakmile se najde čas, mám v záloze už připravených několik nápadů na články a těším se na jejich zrealizování. :)

a bad moms christmas GIF by Bad Moms

1. Matky na tahu o Vánocích (2017) - Tři rebelské matky mají už dost každoročního vánočního uklízení a dalšího bláznění kolem a rozhodnou se, že letos stráví vánoční svátky po svém. Avšak neohlášeně se objeví jejich matky, které si Vánoce představují jinak a mají v plánu své plány převést do reality.
Výborná komedie s mou oblíbenou herečkou. Určitě nikoho neurazí a vřele všem doporučuji! :)

My Goals For 2018

12. ledna 2018 v 0:02 | Darkness ღ |  My Diary
Hello!
Rozhodla jsem si sepsat pár cílů, kterých bych chtěla dosáhnout v roce 2018. Nejedná se přímo o předsevzetí (protože všichni víme, jak to s nima dopadá), ale jenom o pár bodů, kterých bych se chtěla držet. Nejedná se o nic nesplnitelného a já pevně doufám, že velkou část se mi povede naplnit. Na konci roku mohu udělat pak shrnutí, jak se mi dařilo. :)

1. Více cvičit
Přes celou základní i střední školu jsem aktivně dělala nějaký sport nebo cvičila. S nástupem na vejšku tomu přišel konec a já to dost fyzicky pocítila. Minulý rok jsem se už trochu polepšila tím, že v létě jsem začala běhat a v prosinci se vrátila k blogilates. Mým cílem není pravidelně každý den dřít (i když by to bylo moc fajn), ale donutit se i v lenivých dnech alespoň k józe nebo minimálně si zacvičit cviky, které mám z rehabilitace - a to je vlastně takový malý podbod -> pracovat na svém těle i z terapeutického hlediska, protože život s bolavými zády není zrovna nejveselejší a věřím, že mi to spousta lidí potvrdí.

2. Jíst zdravěji
Můj jídelníček (bohužel) obsahuje až příliš laskomin jako je čokoláda, brambůrky, bonbóny a podobně + nezdravá jídla jako je pizza, burger a tak dále. Ráda bych tyto pamlsky nahradila ovocem, protože to je v podstatě přírodní sladkost a případně si dala aspoň vysokoprocentní hořkou čokoládu. Jasně, že někdy si dopřeji, ale ráda bych z toho nedělala pravidlo pomalu každého dne. :D

3. Přečíst více knih
Už od malička jsem vášnivý čtenář, ale vždy mě chytaly takové ty nálady, kdy jsem hltala knížku dlouhé hodiny a pak mě to najednou přešlo a já klidně na ní nechala se 2 měsíce prášit, než jsem se k ní vrátila. Bylo by super mít čas přečíst x knížek, ale spokojila bych se s tím, kdybych zvládla alespoň 1 za měsíc (nutno dodat, že sahám po tlustších knížkách a nehodlám číst 1 měsíc pouhých pár stránek).

4. Dávat více komplimentů
Žijeme v době, kdy většina lidí háže na ostatní nevraživé pohledy, všechno si závidí, nic si nepřijí a kdesi cosi. Nesnáším to, ale moc s tím nenadělám. Avšak já sama mohu pár lidem zpříjemnit den a složit jim nějaký kompliment. Dříve jsem taková nebyla, ale nikdy není pozdě na změnu, no ne? Však radost, kterou rozdáme, se nám zase vrátí. <3

5. Uklidit (zútulnit) pokoj
Není to tak, že bych žila v naprostém bordelu. Není to tak, že kam sáhnu, tam nahmatám tunu prachu a po zemi se mi válí drobečky ještě z loňských Vánoc.. o to se ani tak nejedná. Ale můj pokoj vypadá spíš jako jedno velké skladiště, kde mám spoustu krabic a nevypadá to jako hezký holčičí útulný pokojík. Takže jedním z mých cílů si pokoj trochu zútulnit. Nejraději bych to zmákla ještě v rámci ledna, ale uvidíme, jak se k tomu budu mít. :D

6. Vytvořit si vzpomínkovou knížku mazlíčků
Tuším, že zhruba v 5. třídě jsem si vydupala svého prvního domácího mazlíčka a byly jím rovnou 2 morčata. Z morčat jsem po několika letech přešla k potkanům. Potkánci jsou dokonalá zvířátka, ale bohužel v nízkém věku umírají. Pod rukama mi tedy prošlo už půl tuctu myšáků a já bych si ráda udělala takovou vzpomínkovou knížku s jejich fotkami.

7. Vydělat si peníze na nový mobil
A máme tady poslední cíl, protože sedmička je šťasné číslo. Svůj mobilní telefon mám čtvrtým rokem a nemám potřebu ho jen tak z rozmaru měnit.. ale je hodně pomalý, občas se seká, nezvládá tolik aplikací, kolik bych potřebovala a fotoaparát je poškrabaný. Tak snad to s ním tento rok ještě doklepu a konečně našetřím na nový. :)


Jaké cíle máte do roku 2018? Co za přání by jste chtěli, aby se vám konečně vyplnila? Máte nějaké plány?

By Darkness ღ