Prosinec 2017

Christmas Gifts 2017

29. prosince 2017 v 19:33 | Darkness ღ |  My Diary
Hello, my dears,
trošku opožděně (ale přeci) jsem vám přišla vylíčit své prožití Štědrého dne. Ze svých předešlých mnohaletých zkušeností jsem už dopředu věděla, že to zase budou u nás spíše svátky řevu a nadávek. Avšak letos to nebylo tak zlé, jak jsem si představovala. Sice sem tam se nějaká nadávka mihla, ale jinak to byl vcelku fajn den. Pomohla jsem i mamce s balením dárků pro tátu, protože jako vždy byla ve skluzu. :D Letos jsem celkově balila nějak hodně dárků.. asi bych v tom měla rozjet svůj vlasntí podnik, ať z toho taky něco mám. :D
Potom večer jsme si sedli ke stolu, nadlábli se do syta a nakonec dokutáleli ke stromečku. A tento rok se mi povedl pěkný joke.. u večeře jsem si vzpomněla, že jsem pod stromeček zapomněla dát dárky, takže po jídle jsem rychle pro ně běžela. :D
Co se týče dárků, tak opět jsem toho dostala víc, než jsem si zasloužila a opět jsem si většinu vybrala sama. Vyzdvihnu jenom pár zajímavějších věcí, které mi udělaly radost. Z tě mnou vybraných to určitě byly 2 knížky (Stačí jen chtít a Rudá královna), parfém Alpha,tmavě šedá mikina, kabelka, HP termohrnek (ten prostě v obchodě nechat nešlo :3 ), ale dostala jsem i něco užitečného jako Neurologii pro studium a praxi a mezi překvapení patřilo rozkošné fialové povlečení se sovičkami.
Od kamarádky jsem dostala knížku Sny andělů a chimér, což je třetí díl trilogie od Laini Taylorové a pro milovníky fantasy určitě doporučuji! Já momentálně čtu druhý díl (Dny krve a hvězdného třpytu) a jsem z toho stále unešená! :)


Jak jste si vánoční den užili vy? S kým jste ho strávili? Co hezkého jste dostali a co vám udělalo největší radost?

By Darkness ღ

Prosincová filmománie

23. prosince 2017 v 14:16 | Darkness ღ |  My Diary
Ahojky,
v posledních několika měsících jsem preferovala zejména seriály a sledování filmů odsunula na 2. kolej. Ale s prosincem a vánoční náladou přišla změna. Zdaleka ještě není konec měsíce a já si na seznamu odškrtla už spoustu filmů. V tomto článku vám část seznamu odkryji a podělím se o svůj názor. Snad vám to poslouží i jako inspirace. Sice se nejedná o filmy se sváteční tématikou, ale co už. :)

bed attack GIF

1. Všechno nejhorší (2017) - Mysteriózní horor o dívce, která zrovna slaví svůj narozeninový den. Háček je v tom, že nakonec ji někdo zabije, ale místo toho, aby se oddala náruči smrti, vzbudí se ve stejný den ráno, kdy se děj znova opakuje. To, co zpočátku považuje za špatný sen, ji děsí víc a víc. Dokáže se někdy z této nekonečné smyčky vymanit?
Film mě příjemně překvapil a ohodnotila jsem 4*. Kdo hororům neholduje může zkusit podobný film Before I Fall (2017).

Lights and Snow

10. prosince 2017 v 13:27 | Darkness ღ |  My Diary
Hello my dears,
úvodem bych chtěla všem poděkovat za milé komentáře, které mi u minulého článku zanechali. Zahřálo mě u srdíčka, že jsou pořád lidé, kteří čekali, zda se ještě vrátím. Také jste mi chyběli.
Za uplynulých 10 dní se snad nic mimořádného ani nestalo. I když jedna příležitost pro zaznění fanfár by se tu naskytla.. tamtadadá, konečně jsem si koupila novou zimní bundu. Posledních x let v zimě chodím ve 2 bundách, protože nejsem schopná si vybrat novou. Buď se mi nelíbí, nemají moji velikost a nebo mi prostě nesedí. Teprve před pár dny jsem náhodou narazila na hezkou teplou červenou bundu. Je sice s kožíškem (umělým!), který zrovna nevyhledávám, ale jak jste už jistě pochopili, byla jsem v zoufalé situaci. :D
Co se týče mých úspěchů ve škole, tak zatím jsem všechny zápočty a zkoušky zvládla na výbornou. Tento týden toho máme opravdu dost, tak držte palce, ať to nějak zmáknu. Zvlášť statistika bude velký boj. Vůbec jsem nechápala, o čem přednášející mluví a teď na to mám psát test. To bude katastrofa!
Strašně bych se chtěla zachumlat do deky a nic nedělat. O tom přeci prosinec je! Ale bohužel mě dohánějí povinnosti a nakopávají do zadku, aby mě donutily k nějaké aktivitě. A já vím, že není cesta, jak se tomu vyhnout. :/
Ale aspoň dnešní večer si udělám hezký, protože vyrážím do kina na Vraždu v Orient expresu! Už dlouho zamýšlím vyrazit do kina, protože J. Depp je prostě dokonalost a celkově se mi líbí i ta atmosféra a prostředí, ve kterém se film odehrává.
Brouci, užívejte nového týdne a brzy se zase ozvu!

Také máte problémy na sebe sehnat zimní bundu? Jak si představujete ideálně strávený prosincový večer? Vyráží také někdo do kina? Případně nějaké ohlasy na Vraždu v Orient expresu? :)
By Darkness ღ

Hello December!

1. prosince 2017 v 20:15 | Darkness ღ |  My Diary
Prosinec!
Konečně přišel ten čas, kdy můžu omlouvat své povalování v křesle s hrnkem horké kávy za současného sledování seriálů nebo výjimečně filmů (nevím, co se to stalo, ale poslední dobou upřednostňuji spíše seriály - to, že si za sebou pustím x dílů je věc druhá). A zároveň přichází mé posednutí čtením milionu knížek, které jsem si za rok pořídila a to i přes skutečnost, že zároveň začíná i období zápočtů a co nevidět se přiřítí zkouškové. Nemluvě o tom, že bych už vážně měla začít psát bakalářku. Ale člověk si prostě nemůže pomoct..
Ano, začala jsem článek v duchu "nééé, vůbec jsem se tu půl roku neukázala, to se vám jen něco zdálo!", ale je mi jasné, že mi se z toho asi jen tak nevyvléknu. :D
Vím, že jsem se chtěla v květnu vrátit, ale nějak přišlo léto, jehož velkou část jsem strávila na praxi a zbytek volna lítala po kafích s přáteli a podobně. Když začala škola, napadlo mě se vrátit, ale k článku jsem se nemohla dokopat. Tak mě tu máte dnes a věřím, že se v dohledné době se budu ozývat mnohem častěji, protože to už prokrastinace má popisu práce -> zabavit mě čímkoliv, co bude oddalovat mé povinnosti.

A jak se daří vám? Máte nějaké skvělé novinky či úspěchy, kterými by jste se rádi podělili? Je tu taky někdo, kdo má psát bakalářskou práci a ještě nemá ani čárku? Nebo jsem tu jediná ostuda já?! :D

By Darkness ღ