Březen 2016

The Duff

27. března 2016 v 14:29 | Darkness ღ |  My Diary

Včera jsem procházela různé blogy a na jednom (velmi sympatickém) jsem si přečetla článek od blogerky, která psala o oblíbených filmech. Narazila jsem tam na mě ještě neznámý kousek "The Duff". Jelikož slečna měla v článku filmy, které jsem měla ráda i já, rozhodla jsem se jejímu úsudku věřit a hned druhý den se na něj podívat.
Co se týče příběhu, moc se mi líbil. Takový hezký odpočinkový film, na který se mi za sluněčního dne dobře koukalo. Podstatou je, že v každé skupině přátel je jedna osoba, která je ošklivější než ostatní a lidé ji využívají, aby se dostali k těm hezčím. Nebudu se tu o příběhu rozepisovat - nemá být pointou tohoto článku. Ale jestli by jste se rádi podívali, The Duff vám klidně doporučím. *smile*


Během filmu jsem dost přemýšlela. Líbí se mi ty slečny, které se tak skvěle oblíkají, mají krásné dlouhé vlasy, dokonalou postavu, bezchybnou pleť (byť ji zakrývá make-up) a jsou sebevědomé. Vždy při podobném filmu mě chytne ta nálada, kdy si říkám, že bych chtěla být jako ony a že je čas s tím něco udělat. Ale čím jsem starší, tím víc si uvědomuji, že je to nesmysl. Nikdy se jim nedokážu vyrovnat. Na něco takového bych potřebovala stylistu ne-li kouzelníka. Ačkoliv někdy mám ty naivní představy, vždy budu ta myš v černých džínách a tričku (metalovém, veselém, obyčejném - podle nálady). Nezvládnu se šminkami taková kouzla jako profesionální maskéři.. ani jako slečny youtuberky, které mají milion stínů a já nemálokrát přemýšlím, jak to se svými pěti zkoulit. Prostě se sebou nebudu nikdy spokojená.
Další otázkou je, proč holkám motají americké filmy tak hlavu? Kolikrát se stane, že "ošklivka" se dá dohromady s nejvíc sexy klukem na škole? Vždyť to snad ani není fyzicky možný. Často takoví kluci bývají namyšlení a.. pfff.. tohle je prostě absurdní. Kde se vyrábí sexy, vtipní, milí, chytří, věrní, milující, nejlepšíkamarádi, atd. kluci jako nám ukazují v různých slaďárnách ze střední? Vyrábí se to vůbec? I doubt about that.


Navíc, takové filmy/seriály z americké střední/vysoké mě často rozesmutní nad myšlenkou, že já nikdy nic podobného nezažila ani nezažiju. Školy v Čechách jsou prostě nuda. Co si budeme povídat. Někdy si vážně přeji, abych se raději narodila v Americe. Let's be honest.
Nečekejte, že za pár dní přidám umoudřený článek. Tahle věc mě štve už roky. Jednou jsem byla kamarádka (na pár měsíců) jedné holky, která zapadala do škatulky "té perfektní", ale nebylo moc o co stát. Svoji tehdejší kamarádku vyměnila za mě, aby za chvíli mě vyměnila za jinou. This is the reality. Nothing is fair.. and that's how it's gonna be.

Vaše rozohněná Darkness ღ

I'm trying over and over again - My lovestory

25. března 2016 v 13:47 | Darkness ღ |  My Diary

Dlouho jsem přemýšlela jak toto téma pojmout. Je spousta věcí, který zkouším zas a znova. Spadá tam například hubnutí spojene se sportováním. Ale tím si prochází spousta lidí a já to nedokážu svými slovy tak dobře pojmout. Mám hodně věci na výběr, ale co třeba tohle..?

I've been looking for love so long. I wasn't the wanted girl. My friends had fifth boyfriend and I still nothing. I was sad and I felt ugly. I was dreaming about perfect boy, who whould hug me. I fell in love with many guys. But I never said a word. I was just watching them. My first boyfriend showed up in ninth grade. At first I didn't like him, but later I started dating with him. I was a little bit clumsy, because he was my first. But it ended fast. He broke up with me without a word. I knew it thanx facebook, because he changed his status. Yes, I was sad, but I know he was an asshole and he never really loved me and I never loved him.
So I was looking for love again.. and it came after one year. It was kind boy, who was trying convince me to dating with him for a long time. He won after all. I really REALLY loved him. He was everything to me. I couldn't imagine my life without him. I was HAPPY. The thing is, that it was time, when started my long way with bad moods and depressions. I wanted to end it all. I was cutting myself. Of course he didn't want to let me go and he held me there. After 2 years our relationship got worse. I saw the distance between us. I blamed him for many things. I wanted broke up. But I never did. After few months he broke up with me because of another girl. He left me behind. I felt horrible. I wanted to kill myself.. really. I couldn't breathe. I couldn't stop crying. It was the worst month in my life. It took so long then I got over it. I thought, that I will never trust anyone. The question was "how will I find someone else?".

Zmizelá

19. března 2016 v 13:21 | Darkness ღ |  My Diary

Není to tak dávno, co jsme dočetla Zmizelou od Flynnové. Je to výborná spisovatlka se svým stylem, který mě oslovil. Přečetla jsem od ní všechny tři knihy (Ostré předměty, Temné kouty, Zmizelá). Avšak vždy jsem se trochu musela prokousat začátkem, než jsem se do příběhu ponořila. Ocením ho hlavně po dočtení knihy, kdy si utřídím myšlenky.
Zmizelou jsem začala číst loni po maturitě, kdy jsem konečně měla dostatek času. Bohužel jsem se čtení moc nevěnovala a většinu dne trávila na počítači sledováním seriálů, chatováním a hraním her. Proto mi dočtení trvalo téměř rok. Nejzajímavější mi přijde poslední třetina příběhu. Co se týče filmového zpracování, někde jsem se dočetla, že konec je rozdílný od knižní předlohy. Asi jsem hloupá (nebo nevím), ale já si ničeho zásadního nevšimla. *laugh*
Filmová verze Temných koutů mě oproti Zmizelé nezaujala. Tu rozhodně dávám přednost knížce.
Jsem velmi zvědavá, jaký bude film Ostré předměty.. a také by mě zajímalo, kdy se ho dočkáme. "laugh*
Kdybych měla knihy seřadit podle oblíbenosti, bylo by to velmi těžké. Proto to raději dělat nebudu. Ještě tím si namáhat mozkové závity.. to tak! *laugh*
Četli jste od Flynnové nějakou knihu? Jaký máte názor? Co říkate na knihu vs. film? :)

By Darkness ღ

A Christmas Horror Story vs. Krampus

12. března 2016 v 9:35 | Darkness ღ |  My Diary

A Christmas Horror Story

Béčkový film, který si podle mě zasloužil své místo v kinech. V jednom filmu se promítají příběhy různých lidí a udrží diváka napnutého po celou dobu sledování. Přivedli si rodiče zpátky z lesa opravdu svého ztraceného syna nebo něco jiného? Přežije rozhádaná rodinka pronásledování děsivého Krampuse? Jsou studenti uvězněni ve sklepě školy sami nebo jim někdo dělá společnost? Jak si Santa poradí s posedlými elfy? A jak postarší muž zvládá svým příjemným hlasem uklidňovat obyvatele města pomocí rádia, když v nákupním centru jsou desítky lidí masakrovány šílencem..? Příjemná vánoční atmosféra se prolíná s děsivými osudy lidí, z kterých běhá mráz po zádech. Jsem strašně ráda, že jsem na tento film omylem narazila a pustila si ho jednoho prázdninového večera a s radostí se k němu zase někdy vrátím.

vs.

Krampus

Na Krampuse jsem se nedávno vydala do kina, protože jsem nedokázala překonat svou zvědavost. Příběh se točí kolem jedné velké rodiny, kde si její členové mezi sebou vyčítají mnoho věcí. A tak se stane, že tento rok místo Santy dorazí strašidelný Krampus, který místo rozdávání bere. Jedná se hororovou komedii, kde nás kromě jiného pobaví vraždící cukroví. Čekala jsem od toho trochu víc, ale za ďábelské perníčky, pohádku milé babičky a sympatického taťku hodnotím 3,5/5. Mrzí mě, že si více nevyhráli se vzhledem Krampuse, který je strašidelný pouze na začátku filmu - vypadává víceméňě jako takový děsivý strejda a stejně tak jeho pomocníci, kteří mi až moc připomínali čerty, kteří se prohánějí u nás na náměstí. Když to ale tak s odstupem sečtu, ráda si tuto "pohádku" zase někdy pustím.


Vaše Darkness ღ

Cinema - March 2016

4. března 2016 v 22:31 | Darkness ღ |  Film

Nemám moc náladu na rozepisování, tak se vyjádřím v rychlých krátkých větách. České horory nejsou zrovna mým šálkem čaje, ale Polednice vypadá aspoň trochu zajímavě. Na pokračování slavné série Divergence se těším od shlédnutí Rezistence a nemůžu uvěřit, že za 2 týdny se konečně dočkám. Kung Fu Panda je takový oddechový animák, na který si počkám a pravděpodobně si ho pustím po zkouškovým za odměnu. *laugh* Poslední v řadě je Batman vs. Superman. Správně. Nemohli v mém krátkém seznamu chybět. Avška nezaujali mě natolik, abych se obtěžovala do kina. Závěrem bych všem chtěla doporučit dokonalý film Deadpool. Po dlouhé době jsem nelitovala peněz za kino. Okamžitě se stal jedním z mých nejoblíbenějších filmů a nedám na něj dopustit! :3

Polednice // Série Divergence: Aliance // Kung-Fu Panda 3

Premiéra: 03.3. 2016 // Premiéra: 10.3. 2016 // Premiéra: 17.3.2016

Batman vs. Superman: Úsvit spravedlnosti

Premiéra: 24.3. 2016
By Darkness ღ