The Drownsman

23. září 2015 v 20:59 | Darkness ღ |  Film

The Drownsman

Fantasy/Horor/Thriller
Příběh se točí kolem dívky jménem Madison, která kvůli nehodě, při které se málem utopila, trpí hydrofobií - strachem z vody. Její trauma se stupňuje ve vize děsivého přízraku, které působí až strašlivě skutečně. Její kamarádky se ji snaží pomoct a odmítají uvěřit, že by muž z jejích vizí mohl být skutečný. Avšak po pokusu zbavit Madison strachu z vody, který se zvrtne, zjistí, že záhadný muž není pouhým přeludem, který vznikl v Madisonině hlavě a jde jim opravdu o život.

Jedná se o rok starý film, který u nás nebyl nijak extra propagován a pamatuji si, že jsem o něm pouze zaslechla. Film mě nezklamal a splnil má očekávání - nedoufala jsem ve scény, které mě vyděsí. Vlastně jsem to brala spíš jako odpočinkový film. Příjemná atmosféra i herci, vizáž vodníka mě neurazila a na záhadný konec se nezapomnělo. Můj dobrý dojem z filmu posílil příval deště s bouří kolem desáté hodiny. Celkově bych film hodnotila průměrem - žádná bomba ale ani neurazí.Představte si, že sedíte v pokoji s knihu na klíně a čtete děsivý příběh o prokletém muži. Náhle se nebe začne zatahovat a padat první kapky deště. Déšť postupně sílí a nemilosrdně bičuje okna vašeho pokoje. V místnosti zbylo málo světla a vy knihu odkládáte na noční stolek a jdete se podívat k oknu. Po chodníku si razí svou cestu potůčky vody. Znenadání oblohu rozčísne blesk, který následuje mohutné zahřmění. Leknutím sebou trhnete a na tváři vás polechtá chladivý vánek. Otevřeným oknem do pokoje proudí provazce kapek, které rychle zvětšují louži na podlaze. Vzpamatujete se a spěcháte okno zavřít. Další blesk odhalí záhadného muže za oknem. Vykřiknete, couvnete a omylem šlápnete do louže. Vyděšeně potřesete hlavou a sami sebe přesvědčujete, že se vám pouze něco zdálo a že by jste raději měli louži rychle vytřit. Sotva však uděláte krok, něco vás chytne za nohu. Z louže trči dlouhá ruka, potažená zčernalou kůži, která působí poněkud slizce, ale pevně svírá vaši nohu těsně nad kotníkem. Začnete panikařit a snažíte se ze sevření vymanit. Marně. Ruka vás stahuje dolů do louže kamsi do neznáma a jse si jisti, že váš sklep se zavařeným ovocem tím místem vážně nebude. Na chvíli omdlíte, ale brzy vás probudí studená voda. Ležíte ve vaně. Všude kolem je tma. Slyšíte jen kapání vody na podlahu. Kde to jste? Pomalu se zvedáte, ale náhle se nad vámi sklání ten záhadný muž. Jeho děsivý vzhled vás naprosto zarazí a vy nedokážete nic jiného než jen křičet...
Vaše Darkness ღ
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 24. září 2015 v 19:45 | Reagovat

Ty jo, tak já ti děkuju asi za inspiraci :-) dlouho jsem hledala něco dobrého, co jsem ještě neviděla. A tohle vypadá docela krutě :-). Vypadá to na fajn horor. Popravdě ani jsem nevěděla, že něco takového vzniklo... neměla jsem ani ponětí... a ani jsem na něj nikde nenarazila... což se divím, protože hodně "bloncám" po webech s hororama a nikde nic -_-.
Ten konečný text... běhá mi mráz po zádech... sedím tu ve tmě a asi si půjdu rozsvítit :D :) no jo, jsem srágora -_-.

2 S-hejvi S-hejvi | Web | 27. září 2015 v 8:37 | Reagovat

To jsem neviděla, ale já jsem hororová, takže si to určitě stáhnu :D :))

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama