Mi maravillosa biblioteca VII

27. října 2014 v 16:58 | Darkness ღ |  My Diary
Je to možné, že jsem už 2 měsíce nepřidala článek o své knihovničce? No vzhledem k tomu, jak se mi to nakupilo asi ano. Hlavně jsem také dost kašlala na blog. Není to tím, že bych tohle prostředí neměla ráda a že by jste mi nechyběli, ale tento rok je toho do školy stále víc a víc. Když k tomu ještě přidám množství knih, které je třeba přečíst, protože v knihovně se pomalu dožadují jejich vrácení. Mamka jen kroutí hlavou, obzvlášť proto, že většina knih nepatří do povinné četby. Momentálně jsem ponořená do dobrodružství Sydney z Pokrevních pout (volné pokračování Vampýrské akademi). Následně se hodlám vrhnout na knihu Obsluhoval jsem anglického krále. Film jsem viděla několikrát, ale je třeba vědět, jak se autor vyjadřuje, kompozice knihy apod. Vím, že se to dá vyzjistit z internetu, ale když si to člověk přečte, líp tomu porozumí. Možná jsem se ještě nepochlubila, ale povedlo se mi ulovit referát na Hobita! Mám z toho radost. Zbývá už jen ho přečíst. *laugh* Moc se těším, ale není moc času. Mám na něj ještě měsíc a do té doby se musím prokousat ještě 4-mi knížkami. Čtení miluju, ale když mě tlačí čas, neužiji si to natolik, jak bych si přála. *sigh* A ještě se vám musím pochlubit! Nedávno jsme se třídou jeli na knižní veletrh, kde se mi podařilo ulovit 4 knížky, z kterých mám ohromnou radost! Nejdříve mé oko zaujali Andělé noci, na které jsem se dívala dříve na netu a uvažovala o nich. Následně mě do očí praštilo Asylum: Ústav pro duševné choré, který vyšel v tomto ruce a zaujal mě natolik, že jsem byla svolná obětovat tři stovky. Mega se těším! :3 Deklaraci smrti za 30,- tam zůstat rozhodně nemohla! Aspoň s ní nebudu muset spěchat kvůli knihovně. Na závěr mi do tašky přibyly Originální upíří deníky, nad kterýma jsem přemýšlela už v minulém roce, ale kvůli poškozenému obalu jsem je tam zanechala. Nemůžu se dočkat, až se do výše zmíněných knih pustím, ale s lítostí si uvědomuji, že Carrie, kterou jem si tam před rokem zakoupila, jsem od té doby ani neotevřela. Ráda bych si udělala čas o vánočních prázdninách, ale tipuji to nejblíže na letní. Uvidíme, jak se to bude vyvíjet. Ale teď už se konečně přesuneme ke knihám, kterými jsem se už před nějakou tou dobou prokousala a mohu se k nim tedy vyjádřit.


__________

Dvě zrcadla

Kdyby si Joshua Merboth nekoupil starobylý dům nedaleko od Longville, zřejmě by nikdy Kate Simmonsovou nepoznal. A nikdy by nepřišel na to, že láska může být silnější než peklo smrti a krve.

Joshua spatří Katinu tvář poprvé v prastarém zrcadle, které objeví na půdě chátrajícího sídla. Nemůže slyšet její srdce ani cítit její vůni. Nemůže jí ublížit. Jeho stříbrné oči se mohou jen dívat a v jeho duši se objeví záblesk čehosi, o čem si myslel, že už je navždy ztraceno. Ale co když přijde den, kdy zjistí, že mu to nestačí? Co když víc než po lidské krvi začne toužit po zvuku jejího hlasu? Má někdo jako on vůbec právo chtít něco víc než její úsměv?

Chvíli to trvalo, než jsem se rozhodla risknout českou spisovatelku Karolinu Limrovou. Ne, že bych ji podceňovala, ale obávala jsem se nudného příběhu, kde se setkáváme s láskou upíra a obyčejného člověka. Možná to trochu připomíná Twilight nebo The Vampire Diaries, ale knížka je velmi pěkně napsáno, že se člověk prostě do děje ponoří. Velmi se těším na Dva meče, jež jsou pokračováním a které na mě už čekají v mé skromné knihovničce.


Romeo, Julie a tma

Novela o tragickém příběhu studenta Pavla a židovské dívky Ester v období heydrichiády. Pavel Ester potkává ve chvíli, kdy se ona chystá na transport do koncentračního tábora. Schovává jí u sebe v domě, potají ji nosí jídlo a doufá, že ji nikdo nevypátrá. Na jejím životě mu záleží o to víc, když zjistí, že je do ní zamilovaný a ukáže se, že i ona mu lásku opětuje.

Příběh této dvojice jsem vyprávěla už nesčetněkrát, až mi to pomalu leze na nervy. *laugh* Samozřejmě kníha spadá do povinné četby a přečetla jsem si ji na doporučení kamarádky, která ji jen a jen vychvalovala. I já se se musím k té chvále připojit. Příběh je sice smutný ale také krásný. Hlavně se dá rychle převyprávět. Kdyby jste někdo potřeboval s rozborem knihy, tak se klidně ozvěte, protože jsem na ni pomalu odborník! *laugh* Psala jsem na ni čtenářský deník, byla zkoušená a ještě psala test. Kdybych si ji vytáhla k maturitě, bylo by to úplně ideální! Ale s mým štěstím si vytáhnu nějakou chujovinu, o které toho moc říci nedokážu. Například Vítězný oblouk, který jsem ještě nedočetla a povětšinou tam stejně hlavní postava jen chlastá a rozmýšlí o kravinách. *laugh*


Saturnin


Slavná humoristická kniha, která pobavila již několik generací čtenářů. Na jejích stránkách se čtenáři dozví, co se stane, když věrný sluha Saturnin přestěhuje svého pána z pohodlného bytu na loď, kde se pak objeví teta Kateřina se synem Miloušem, a co se přihodí při rodinné dovolené u dědečka, jehož dům je díky povodni načas odříznut od civilizace. Všem nepříjemnostem, katastrofám a přetvářce tety Kateřiny naštěstí umí s jiskřivým vtipem čelit Saturnin. Jeho schopnosti jsou téměř geniální, jak o něm píše v jednom dopise dědeček: "V bláznivých nápadech toho chlapíka je kus poezie, jeho humor, fantazie a podivuhodné myšlenkové přemety dovedou udělat detektivku z jízdního řádu."

Bože, jak já Saturnina zbožňuju! Vždy mi vykouzlí na tváři úsměv a nedělalo mi tedy sebemenší problém si knížku přečíst a odškrtnout si další položku ze seznamu povinné četby. Film jsem viděla nesčetněkrát a nikdy mě Saturninovo chování neomrzí. Je to prostě borec! *laugh* S tím člověkem bych se strašně ráda setkala a zažila s ním pár dobrodružství - ano, vím, že je to fiktivní postava, ale i tak!!

Bajka Barda Beedleho

Sbírka pěti kouzelnických pohádek spjatých se slavnou sérií příběhů čarodějnického učně Harryho Pottera.
Který správný kouzelník by je neznal? Prastaré pohádky, které pro kouzelnou společnost sesbíral a uspořádal bard Beedle. Pohádky, které jsou každému kouzelnickému dítěti čteny na dobrou noc. Pohádky, které Hermioně odkázal Albus Brumbál. A také pohádky, které si Harry Potter málem přečetl příliš pozdě - právě v nich totiž objevil důležitou informaci, která mu nakonec zachránila život v boji tváří v tvář nejstrašnějšímu černokněžníkovi všech dob - lordu Voldemortovi.

Vážně krásné pohádky. Každý fanda (i nefanda) Harryho Pottera by si měl tuto knížečku přečíst. Nezabere to moc času a zážitek je zaručený. Člověka do donutí se zamyslet a hlavně se pohádky dají vztáhnout do mudlovského života, který my obyčejní smrtelníci vedeme. Ráda bych jeden takový kousek vlastnila, ale jsem vděčná za zapůjčení od mé milé spolužačky.


Malý princ

Není pohádka jako pohádka, není princ jako princ. Tenhle je skutečně jen jeden - Malý princ Antoina de Saint-Exuperyho, jedno z nejslavnějších děl moderní světové literatury.
Malý princ, kouzelná pohádková bytost, přichází na naši Zemi ze vzdálených vesmírných světů, aby se kdesi v Africké poušti setkal s autorem našeho příběhu a zjevil mu tajemství své podivuhodné životní pouti. Ale zjeví mu vlastně daleko víc: tajemství čistého srdce, dobra a krásy. Je to opravdu líbezná knížka, která vám bude jistě právě tak milá a blízká, jako byla všem čtenářským generacím, a k níž se budete i později najednou rádi vracet.

A další přírůstek do povinné četby. I tentokrát velmi krásný a zároveň smutný příběh. Donutí vás se zamyslet a malůvky, které knížka obsahuje, vás pomohou zatáhnout do děje. Během červnového odpoledne jsem knížku zfoukla a měla z toho rozporuplné pocity. Sice jsem ji přečetla až po odevzdání čtenářského deníku (díky kámoško za helfnutí), ale svoje resty jsem dohnala! *laugh* Tento kousek mohu také doporučit jako spousta jiných, takže to koukej přečíst i právět TY!

Vaše vášnivá čtenářka Darkness ღ
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Nats Nats | E-mail | Web | 27. října 2014 v 19:19 | Reagovat

Ani jednu knihu jsem nečetla :D Každopádně zalíbila se mi kniha Dvě zrcadla ale nevím no zkoušela jsem číst knihu od české autorky ale po pár stránkách jsem to vzdala :D Prostě to nebylo pro mě :)

2 Lee Lee | Web | 28. října 2014 v 11:18 | Reagovat

Malého jsem četla, a saturnina taky :DD četla si obraz Dorian Greye? je to dost dobrá kniha :))

3 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 29. října 2014 v 16:34 | Reagovat

Saturnin je super! Toho mám ráda :-) to samé i Malý princ, to je moc krásná knížka k zamyšlení :-)
Chystám se na Romea, Julii a tmu, protože to máme v povinné četbě -_- Ale knížka vypadá zajímavě, takže mi to ani nevadí :-).  
Akorát teď úplně málo čtu... takže se mi do toho nechce :D.
Je toho letos ve škole jak na*raného... -__- Už mě to deptá.
Jinak gratulace k Hobitovi :-P snad se ti referát povede ;-)

4 Ilía Ilía | E-mail | Web | 30. října 2014 v 20:54 | Reagovat

Ahoj, jsem  zpátky :) http://fantasy-my-life.blog.cz/

5 Patas One Patas One | Web | 31. října 2014 v 0:09 | Reagovat

Já sice čtu, ale trochu jiný žánr... Každopádně sem vždy přijdu rád kvůli tvým obrázkům, protože vybíráš opravdu krásné ;)

6 Ilía Ilía | E-mail | Web | 5. listopadu 2014 v 15:19 | Reagovat

Zaujala mě Dvě zrcadla. Romeo, Julie a tma jsem četla a moc se mi ta knížka líbila. A na Bajky se už dlouho chystám, ale bohužel je nikde nemůžu sehnal. Smůla, no.

7 Kenzi Kenzi | E-mail | Web | 5. listopadu 2014 v 19:00 | Reagovat

Nejvíce mě asi zaujali ty Bajky, ale Dvě zrcadla také nevypadají špatně. Mohla bych zaskočit do knihkupectví po dlouhé době. Malého prince, Saturnina a klasického Romea a Julii máme letos v povinné četbě. Saturnin je super kniha, u které jsem se i zasmála. Pak když byla recitace, bylo jasné, že si vyberu úryvek ze Saturnina. Pěkně se to recitovalo.

8 cincina cincina | Web | 6. listopadu 2014 v 19:58 | Reagovat

O MŮJ BOŽEEE! Konečně jsem našla člověka, který zbožňuje Saturnina!:D Tu knihu absolutně miluju! Miluju všechno na ní. Zbožňuju každé písmenko té knihy. Znám ji snad i pozpátku:)
A zrovna Bajky Barda Beedlyho si chci koupit:)

9 ClauzioBoafe ClauzioBoafe | E-mail | 19. října 2017 v 3:36 | Reagovat

viagra from imdia
http://vigraforsale.com - viagra online
  viagra for sale
<a href="http://vigraforsale.com">viagra without a doctor prescription
</a> - viagra 5mg cost board index
viagra 20mg tablets forum rules

10 Briamsen Briamsen | E-mail | 19. října 2017 v 4:00 | Reagovat

viagra our users have posted a total of
http://viagrawithoutdoctorprescr.org - viagra without a doctor
  viagra 5mg dosage occupation
<a href="http://viagrawithoutdoctorprescr.org">viagra without a doctor prescription
</a> - viagra trial
viagra use

11 JezryEpiva JezryEpiva | E-mail | 26. října 2017 v 12:53 | Reagovat

viagra pro review
http://viagrawithoutdoctorusa.net - viagra without a doctor prescription usa
  making viagra
<a href="http://viagrawithoutdoctorusa.net">viagra no prescription
</a> - generic viagra pills online usa
viagra location

12 JoshuaCleds JoshuaCleds | E-mail | Web | Pátek v 15:26 | Reagovat

irreproachable website <a href=https://ccfullzshop.com/>buy cc fullz</a>

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama