Cinema - September 2014

6. září 2014 v 19:19 | Darkness ღ |  Film
I wanna feel like this :3
Tento měsíc mě nic nijak zvlášť nezaujalo. Vybrala jsem pár filmů, které by mě snad až tolik nenudily, ale celkově tento měsíc hodnotím spíše záporně. Je takový ochuzený a nevýrazný. Jediný film, který by se dal vzdvihnout, je druhý díl Sin City, který přišel na svět až po neuvěřitelných 9-ti letech! Což má za následek, že si z předchozího dílu skoro nic nepamatuji, takže se na něj budu muset znova podívat, abych si osvěžila paměť a trochu se do toho děje ponořila. Taky jsem při procházení narazila na jeden horor, který mě ale tolik nezaujal, abych kvůli němu letěla do kina. Tak to nebudu nadále odkládat a zkusím najít nějaký ten skrytý poklad mezi tím vším harambádím.


Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

Akční/Krimi/Thriller
Je další horká noc. Bezvětrná a vyprahlá. Dwight hloubá o tom, na kolik způsobů to v životě zvoral a co by dal za to, kdyby dostal šanci začít znova s čistým štítem. Vtom mu zavolá jeho osudová žena Ava a požádá ho, aby jí ochránil před násilnickým manželem. Dwight však netuší, že Ava má úplně jiné úmysly. Marv se probudí na dálnici, obklopen několika mrtvými těly a ani za nic si nemůže vzpomenout, kde se tam vzal. Sebevědomý gambler Johnny chce ve hře porazit největšího padoucha ve městě, senátora Roarka. Zahrává si ale s nebezpečným mužem a události se vymknou kontrole. Striptérka Nancy se jen těžce vyrovnává se smrtí Johna Hartigana a je odhodlaná jeho smrt pomstít za každou cenu. V pokračování kultovního snímku Sin City se v několika propojených povídkách vracíme do města hříchu, plného kriminálníků, zkorumpovaných policistů, zabijáků a sexy žen.
Premiéra: 4.9.2014
---

Pod zemí

Thriller/Horror
Vydali se do míst, kam živí nepatří. V pařížských katakombách se ukrývá zcela neznámý prostor, lákající mnoho průzkumníků a badatelů ze všech koutů světa. Vstoupit lze zdarma, ale nakonec můžete zaplatit i cenu nejvyšší. Scarlett Marlowe studuje na univerzitě obor Městská archeologie a Paříž je pro ni z tohoto pohledu pravý ráj. V podzemí se tu vinou stovky kilometrů chodeb, v nichž je vepsaná historie města. Při studiu starých map narazí na záznamy o tajemné podzemní místnosti, kterou se rozhodne najít a prozkoumat. Své nadšení a odhodlání nakonec přenese i na partu speleologů a dobrodruhů. Přemluví je, aby ji do "dolní" Paříže doprovodili. Hned na začátku cesty míjejí nápis s varováním, že vstupují do říše mrtvých, bohužel ho ještě neberou vážně. O pár hodin později už ale všichni na vlastní kůži poznají, že se smrtí není radno si zahrávat, protože vás taková hra může stát i život. Na výpravě krvavou pařížskou historií je začnou pronásledovat jejich vlastní tragické prožitky a traumata, která jsou v těchto ponurých místech až příliš reálná. Vrátit se nemohou, cesta zpět je zatarasená, a pokud si chtějí uchovat alespoň teoretickou naději na přežití, musí postupovat labyrintem chodeb a tunelů níž a níž, do míst, kde na ně čekají výjevy mnohem děsivější než ty, které zůstaly za jejich zády. Jenže kam hlouběji lze dojít z podsvětí?
Premiéra: 4.9.2014
---

Dárce

Sci-fi/Drama
Jonas vyrůstá v idylickém světě, kde existuje pouze štěstí. Lidé neznají utrpení, války, násilí, strach ani bolest. Základem světa je jedno-tvárnost: stejné domovy, stejné oblečení, stejné rodiny. Na okraji společenství žije jediný držitel a strážce všech pravdivých vzpomínek lidstva - Dárce. Jeho prostřednictvím Jonas získává to, co nikdo jiný nesmí vědět - pravdu o skutečném životě a zkušenosti předchozích generací. Jonas začíná chápat, že jeho společenství žije v iluzi dos-tatku a bezpečí za cenu naprosté absence citů a možno-sti volby. Lidé necítí emoce, lásku, vášeň, přátelství, nevnímají barvy. Pocit harmonie je vytvářen uměle. Jonas objevuje nejtemnější stránku utopického světa. Všichni ve společenství jsou pomocí každodenních injekcí zbavováni veškerých špatných vzpomínek a zážitků. Jejich svět je podvod, denně placený smrtí nepohodlných lidí, ve prospěch řízené existence. Tváří v tvář této skutečnosti, Jonas již nedokáže žít jako dřív. Čelí obtížnému rozhodnutí nejen o jeho vlastním životě, ale o budoucnosti celého světa..
Premiéra: 11.9.2014
---

Zůstaň se mnou

Drama
Sedmnáctiletá Mia má všechno, o čem kdy snila - úžasnou rodinu, milujícího přítele a právě ji přijali na prestižní hudební školu. Stojí však před vážným životním rozhodnutím - bude následovat svůj sen o kariéře violoncellistky nebo dá přednost své lásce a zůstane s milovaným Adamem? V jedno zimní ráno se však všechno změní - Mia ztratí milované rodiče i bratra. Najednou vidí samu sebe, jak leží na nemocniční posteli napojena na přístroje a před očima se jí odvíjí celý život. Vidí všechny své blízké a hlavně Adama, prosícího, aby se vrátila k němu. Včera řešila svou budoucnost, dnes stojí před jedinou osudovou otázkou: Zůstanu?
Premiéra: 18.9.2014
---
Labyrint: Útěk
Akční/Mysteriózní/Thriller/Sci-fi
Podzemní výtah Thomase vyvezl na louku obklopenou vysokými zdmi. Vůbec na nic si nepamatuje, dokonce si zpočátku nevzpomíná ani na vlastní jméno. Hned po příjezdu jej přivítá skupina dalších mladíků, které již dříve potkal stejný osud. Vytvořili zvláštní komunitu, která se na tom podivném místě snaží přežít a zároveň neúnavně hledá únikovou cestu. Možnost utéct mají každé ráno, kdy se ve zdi otevírá obrovská brána. Ta jim však pouze umožňuje vstoupit do obrovského a neustále se měnícího bludiště, které jejich nový domov obklopuje. Nejlepší a nejodvážnější běžci hledají cestu ven a postupně mapují jednotlivé části labyrintu. Mají na to jen čas vymezený denním světlem, večer se brána uzavírá a kdo se nestihne včas vrátit, mezi stěnami labyrintu nepřežije. Zůstane po něm jen přeškrtnuté jméno vyryté na stěně. Labyrint se totiž v noci mění na děsivé místo plné nejrůznějších nástrah, kvůli nimž se pravděpodobnost přežití v jeho útrobách limitně blíží k nule. Thomase přesto bludiště neustále přitahuje. Možná za to může i fakt, že je jiný než ostatní chlapci. Jemu jedinému se zdají podivné sny o minulosti a o záhadné organizaci skryté pod zkratkou W.C.K.D. Navíc právě jeho jméno vykřikne nový pasažér, kterého přiveze další výtah. K překvapení všech to ale není chlapec, ale dívka (Kaya Scodelario). A právě ona možná drží klíč od brány jejich vězení
Premiéra: 18.9.2014
---

Dřív než půjdu spát

Mysteriózní/Thriller
Christine při nehodě před několika lety utrpěla poškození mozku, při kterém se jí během noci pokaždé vymaže paměť. A každé ráno musí znovu a znovu zjišťovat, kým je, co v životě prožila, koho miluje a s kým žije. Její manžel Ben jí denodenně trpělivě pomáhá za pomoci fotoalb a vyprávění. Druhým Christininým průvodcem v mlhách její vlastní minulosti je psychiatr Edmund Nash, s jehož pomocí si hrdinka vede videodeník. A ten jí jejím vlastním hlasem jednoho dne varuje: "Nevěř nikomu!" Deníkový záznam spustí sérii událostí, které mají strašlivé následky. Christine začíná pochybovat o všech, kteří se zdáli jí pomáhat. Otázky, kdo ve skutečnosti Christine je, co se skrývá v její minulosti a co způsobilo její poruchu, přinesou šokující odpovědi. Christine zjišťuje, že pravdu je lepší někdy zapomenout.
Premiéra: 18.9.2014
By Darkness ღ
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Monii. Monii. | Web | 6. září 2014 v 19:55 | Reagovat

Všechny jsou zajímavý. O žádném jsem ale ještě neslyšela.
Nejvíc mě asi zaujal 'Dárce' a 'Zůstaň se mnou', protože horory a drama moc nemusím.
Jinak super článek :)

2 Luci Luci | E-mail | Web | 6. září 2014 v 21:38 | Reagovat

celkem mě láká Zůstaň se mnou - ale spíše bych si to chtěla přečíst... a Dřív než půjdu spát zní taky dobře, stejně jako kniha :D

3 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 7. září 2014 v 13:59 | Reagovat

Pod zemí a Zůstaň se mnou... tak to mě celkem zaujalo :-). Láká mě to ;-)
Prostředí Paříže, katakomby... zní to docela dobře, zajímalo by mě, jak se s tím tvůrci poprali :D. :)

4 Lory Lory | Web | 7. září 2014 v 21:01 | Reagovat

Mě tento měsíc zaujal jen jeden film, a to v článku zmíněný: Labyrint. Na ten bych se opravdu ráda podívala, ale nevím jestli to s mým štěstím vyjde...

5 Nats Nats | E-mail | Web | 8. září 2014 v 17:49 | Reagovat

Mě na tento měsíc zaujalo: Zůstaň se mnou, Labyrint, Dárce a Pod zemí. :)

6 steel32 steel32 | Web | 8. září 2014 v 19:15 | Reagovat

všechno až na ten druhej a poslední chci vidět!! :D

7 Eleanor Eleanor | E-mail | Web | 10. září 2014 v 19:01 | Reagovat

Zůstaň se mnou vypadá opravdu slibně, sice romantiku moc nesleduji, tohle mě láká.
No a o Labyrintu nemluvně, už jen kvůlu Dylanovi na to jdu do kina! :3

8 Knižní svět Knižní svět | Web | 14. září 2014 v 11:39 | Reagovat

Hrozně se těším na Labyrint. Už dlouho na něj chci jít s kámoškou, tak doufám že to bude dobrý :-) Zůstaň se mnou vypadá na pěknej romantickej film, už se těším až bude někde ke stažení :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama