Cinema - March 2014

20. března 2014 v 19:02 | Darkness ღ |  Film
Tak tentokrát vás asi nebudu do kina zvát, nýbrž spíš se budeme společně ohlížet za měsícem březnem a uvidíme, čím ho zakončíme. Tento měsíc mě zaujala spousta filmů, ačkoliv jsem v kině nebyla ani na jediném. Těšila jsem se na to, že zkritizuji Vampýrskou Akademii, ale bohužel jsem tuto možnost promarnila, protože jsem očekávala, že se v Cinestaru rozhodnou, že ve vedlejším městě ji budou promítat. Takže jem se vybodla na naše kino jen pro to, abych zjistila, že si budu muset počkat až to někdo dá na net. Great. Co se týče ostatních filmů, tak na ty bych se podívala jen, kdybych měla tu možnost, ale že bych je nějak extra vyhledávala, to se říct nedá. Článek jsem chtěla zveřejnit už odpoledne, ale kvůli autoškole (kam se mi vůbec nechtělo - fakt mě to nebaví) jsem se spozdila.Nezadaní

Komedie/Romantický
Poté, co Mikeyho manželka požádá o rozvod, jeho kamarádi Jason a Daniel mu slíbí, že zůstanou svobodní spolu s ním. Není nic jednoduššího a lepšího, než svobodný a nespoutaný život. Původní plán najít si někoho na nezávazný postelový aerobik se zkomplikuje, když si Mikey začne hledat náhradu za svou ženu a Jason s Danielem se zamilují. Ani jeden to ale nemůže přiznat, protože by porušil slib. Kamarádi jsou důležitější než holky, nebo ne?
Poznámka: Trailer mě pobavil a Zaca jsem neviděla už hrozně dlouho. Připomíná mi trochu jednoho českého herce. *smích*
V kinech od 27.3.2014
---

Noe

Drama/Fantasy
Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém. Země se ocitla na kraji propasti, kam ji zavlekla lidská rasa. Nejvyšší se rozhodl pro kompletní restart v podobě gigantické potopy a pro obnovu člověčího druhu si vybral právě Noema a jeho početnou rodinu. A protože Noe ví, že zkáza přijde s vodou, začne stavět archu, obří loď, na níž by se on i jeho rodina zachránili. Během stavby se musí potýkat nejen s nedostatkem času, vlastními pochybami, obavami svých blízkých, ale i s otevřenou nenávistí soukmenovců v čele s krutým potomkem slavného bratrovraha Kaina. Kromě toho musí na plavbu přizvat i zástupce všech živočišných druhů, aby život na "nové" Zemi mohl být úplný. Největší katastrofa v dějinách planety v tu chvíli může začít.
Poznámka: Nikdy by mě nenapadlo zfilmovat Noemovu archu a rozhodně by mě zajímalo jak se s tím poprali. Navíc můj oblíbený žánr (fantasy) a herci.
V kinech od 27.3.2014
---

Pompeje

Akční/Dobrodružný/Drama/Romantický
Hlavní hrdina Milo, otrok, který se stal gladiátorem, čeká na svůj poslední boj, aby zničil své soupeře a dostal se na svobodu. S výhledem na svobodný život se zamiluje do dcery bohatého obchodníka, která však má být proti své vůli provdána za zkorumpovaného a zhýralého senátora. Jejich opravdový problém se ale připravuje v hlubinách Země. V osudových hodinách po erupci Vesuvu, ve chvílích totálního chaosu a děsivé zkázy se musí Milo probojovat ven z gladiátorské arény, a podstoupit boj s časem, aby svou Cassii z rozpáleného pekla zachránil.
Poznámka: Zamilovaný hrdina bude bojovat o svoji vyvolenou. Tohle je už asi trochu otřepané, ale když už tam hraje můj nově oblíbený herec Kit, tak tomu dám jednoho dne šanci.
V kinech od 20.3.2014
---

10 pravidel jak sbalit holku

Komedie
Hlavní hrdina nové filmové komedie Marek je typickým příkladem mladého mimoně, žijícího ve vlastním vesmíru. Jeho dráhu mu v jednoho dne překříží dívka snů a Marek se do ní beznadějně zamiluje tak. V tento moment se do věci obouvají jeho odhodlaní přátelé. Rozhodnou se povolat na pomoc a zasvětit do Markových problémů jeho otce, který je úspěšným vydavatelem řady bestsellerů na téma: jak získat ženu. Společně pak začnou Markovi připravovat velkou strategickou hru, díky níž by se mu mělo podařit najít cestu k milované dívce. Tím mu však zadělali na nejeden veliký průšvih. Marek pod vedením otce a přátel absolvuje velmi svérázný kurz dívčí psychologie. Platí ovšem v životě těch 10 zaručených pravidel přesně podle knížek?
Poznámka: Všichni jsou z toho úplně oddělaní a nemohou se dočkat až to přijde do kin. Což se stalo vlastně dnes. Ať se kouknu kamkoliv, všude je reklama na tento film. Je vážně tak dobrý?
V kinech od 20.3.2014
---

Kráska a zvíře

Fantasy/Romantický/Thriller
Kdysi žil jeden kupec, jehož nejmilejší dcera se jmenovala Kráska. Kupec přišel o vše během strašlivé bouře a jeho rodina byla zruinována. Jednoho dne ztracen uprostřed lesa objevil něco úžasného, hrad plný bohatství. Za utrženou růži pro Krásku, však obludné Zvíře požadovalo jeho smrt. Kráska se obviňuje za jejich strašlivé rodinné neštěstí a rozhodne se obětovat místo milovaného otce. Nicméně, to není smrt, která jí čeká v hradě Zvířete, ale spíše zvláštní magický život, radost a melancholie. Vyzbrojena jen svou odvahou a otevřeným srdcem, Belle triumfuje nad nebezpečím. Jak už to v pohádkách bývá, všechno dobře dopadne. Kráska se do zvířete zamiluje, princi se vrátí jeho původní podoba a budou žít šťastně a spokojeně.
Poznámka: V životě jsem neviděla celý film Kráska a zvíře. Jenom části. Vím, že je spousta verzí, ale já jsem prostě na ty nejnovější a docela ráda bych se na tuto podívala. Možná bych riskla i to kino. Neviděl jste ji už někdo? A Zvíře podle mě vypadá jako roztomilej kocourek. *smích*
V kinech od 13.3.2014
---

Need for Speed

Akční/Krimi/Drama/Thriller
Hrdinou je automechanik a milovník rychlé jízdy Tobey. Ve snaze zachránit svou firmu a dílnu se dá dohromady s arogantním ex-závodníkem NASCARu Dinem Brewsterem. Na obzoru je i dobrý obchod, jenže veškeré plány překazí katastrofa při jednom ze závodů a hlavně podraz jeho nového parťáka. Tobey jde neprávem do vězení a podrazák Dino si dál jede jejich byznys jen na sebe. Po dvou letech se Tobey vrací z vězení. Rychlost má stále v krvi a je připraven se pomstít. Rozhodne se Dina dostat v očekávaném závodě, o kterém se na nelegálním okruhu mluví jako o Super Bowlu. Vydává se na neuvěřitelnou akcí nabitou jízdu, aby vůbec stihnul start. Před sebou má celý kontinent, jako nechtěnou společnost pak policii a kupu nebezpečných závodníků, které na něj poslal "jeho kamarád" společně s vypsanou odměnou. Všechno je proti němu, ale ve světě luxusních aut rozhoduje vedle ručičky na tachometru i odhodlání a vůle.
Poznámka: Slyšela jsem, že děj je o ničem a jediné, co na tomto filmu stojí za to, jsou ty závody aut. Nic jiného jsem od toho neočekávala. Film mě zaujal díky hře, kterou byl inspirován a kterou si stále ráda zahraji. *smích*
V kinech od 13.3.2014
---

Fair Play

Drama
Osmdesátá léta v Československu. Mladičká sprinterka Anna se stává členkou Střediska vrcholového sportu. Její matka a trenér doufají, že splní kvalifikační limit a postoupí na olympijské hry. Vybočením ze světa tvrdého sportovního drilu je pro Annu pouze milostný vztah s Tomášem. Anně začnou být bez jejího vědomí podávány anabolické steroidy. Její výkonnost stoupá, objevují se ale rovněž první zdravotní problémy. Anna se o přípravcích dozvídá pravdu, a přestože je v sázce její účast na olympiádě, hodlá dál trénovat bez nich. Její matka však doufá, že Anna účast na olympijských hrách využije k emigraci, a rozhodne se jí anabolika pod rouškou neškodných vitaminů aplikovat tajně.
Poznámka: Nevím. Prostě mě to zaujalo. Hodocení csfd.cz je 78%, takže to nemůže být zlé. Jen přemýšlím, proč slovenský film běží dřív u nás.
V kinech od 6.3.2013
---

Vampire Academy

Fantasy/Akční/Mysteriózní
Rose Hathawayová je dhampýrka, napůl člověk a napůl vampýr. Dhampýři jsou zároveň strážci Morojů, což jsou klidní a smrtelní vampýři, kteří žijí diskrétně v našem světě. Posláním dhampýrů je chránit Moroje před krvežíznivými vampýry - Strigoji. Dhampýrka Rose se svojí kamarádkou, morojskou princeznou Lissou, prožívají různá dobrodružství. Zkoušejí sílu jejich přátelství, trpí a ztrácí milované lidi. Tenhle film vypráví jejich příběh... Morojská princezna Lissa a její nejlepší kamarádka Rose uprchly ve smrtelném strachu z vampýrské akademie, ale po dvou letech byly vypátrány tajemnými strážci a odvlečeny zpět. Znovu se tak ocitají v obrovském nebezpečí, protože na akademii se mohou pohybovat nebezpeční Strigojové. Ti chtějí Lissu zničit, protože jako jediná dcera urozeného morojského rodu je překážkou jejich plánu na ovládnutí světa vampýrů. Naštěstí je tady ale dhampýrka Rose, v jejichž žilách se smísila krev vampýrů a lidí, takže dokáže zlým Strigojům lépe čelit. V tajemném a ponurém světě akademie ale nebude snadné odolat všem nástrahám a zradám: Lissa bude muset opatrněji využívat svých nadpřirozených schopností, aby nepadla do strigojské pasti, a Rose se musí vzdát velké lásky, aby mohla kamarádku ochránit a za žádných okolností ji nezklamat. Jediné, nač se totiž mohou obě spolehnout, je jejich vzájemné pouto, jejich přátelství...
Poznámka: Jak jsem se už zmínila, zmeškala jsem ji a to mě dost mrzí.
V kinech od 6.3.2014
---

300: Vzestup říše

Akční/Drama/Válečný
Pokračování epické ságy podle nového komiksového románu Franka Millera Xerxes, vyprávěného úchvatným vizuálním stylem úspěšné série 300, se přesouvá na nové bojiště - na moře, kde řecký generál Themistokles, usilující o sjednocení celého Řecka, vede bitvu, která zvrátí dosavadní vývoj války. Ve filmu 300: Vzestup říše čelí Themistokles masivní invazi perské armády vedené božským Xerxesem a Artemesií, pomstychtivou velitelkou perského loďstva.
Poznámka: 300: Bitva u Thermopyl jsem viděla před pár lety a hodnotila bych ho celkem kladně. Když bude čas určitě se podívám na tento výtvor, který je ohodnocen 72 procenty na csf.cz.
V kinech od 6.3.2014
---
Pokusím se, aby další přehled byl dříve a ne až po polovině měsíce. *smích* Pokud jste kerýkoliv z těchto filmů viděli, nezapomeňte ho ohodnotit, ať vím, jestli se to něj pouštět. *wink*
P.S. Facts about me aktualizováno.
Vaše filmová fanynka Darkness

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Lů | Web | 20. března 2014 v 19:39 | Reagovat

Tentokrát je těch filmů opravdu hodně.. do kina bych sice asi na žádný nešla, ale až budou k dispozici na netu, určitě si nějaký stáhnu. Celkem by mě zajímalo: Need for speed, Fair play.. a možná i to Nezadaní, 10 pravidel jak sbalit holku a Kráska a zvíře. :)) A za zkoušku potom nic nedám. :)

2 Kei Kei | Web | 20. března 2014 v 22:09 | Reagovat

Ooh jesus god, na Noe musi. Jit :-D..no dobre mela no :-( ale popravde me nic z toho nijak zvlast nezaujalo..kamaradka me furt zvala na tu vampirkou univerzitu nebo co to je..ale pro me to byla hovadinka a to 300 neco neco mi prijde vcelku jako vykradacka toho puvodnoho tak nevim ..
Omlouvam se za tak kriticky komemt :-(

3 Angela Angela | Web | 21. března 2014 v 12:54 | Reagovat

Do kina moc často nechodím, ale filmy vypadají hodně zajímavě. Viděla jsem jenom trailer k Pompejím a docela mě to zaujalo.

4 Mrs. Writer Mrs. Writer | E-mail | Web | 21. března 2014 v 15:44 | Reagovat

Je toho vážně hodně, navíc mám chuť do kina zase na něco zajít. Nejvíc mě z toho asi zaujala ta Kráska a Zvíře, nejspíš to risknu. Strašně se ale těším na "Maleficent" s Angelinou v hlavní roli, to bude něco. Jinak si ale všechny snímky plánuji postahovat XD

5 Kix*♥ Kix*♥ | Web | 21. března 2014 v 16:26 | Reagovat

Nezadaní, Fair Play a a 10 pravidel jak sbalit holkut, tyhle filmy mě hodně lákají. Je to takový ten typ filmů, které ráda koukám (:D), takže je jdu hledat na netu, kdekoliv a nebo překecám někoho do kina... jestli to ještě bude a jestli to u nás v kině už bude :D :).
Na program kina jsem se ještě nedívala, tak nevím :) ale tyhle filmy, které jsem jmenovala mi hrajou do not :D

6 Kika Kika | Web | 21. března 2014 v 18:37 | Reagovat

do kina moc nechodim,ale niektore ti filmy vyzeraju celkom zaujimavo a mozno na ne s kamosmi zajdeme... :-)

7 Lory Lory | Web | 21. března 2014 v 20:12 | Reagovat

Já taky obyčejně promarním příležitost :D Jinak z těch filmů, kámoš byl na 300 a líbilo se mu to. :) On je sadista :D

8 katherine katherine | Web | 22. března 2014 v 8:57 | Reagovat

Já poslední dobou kino vůbec nevnímám, naprosto nestíhám obyčejný věci, takže tohle jde nějak mimo mě. :D Což mě na druhou stranu docela dost mrzí, protože jak si to tak čtu, jsou tam vážně zajímavé filmy, které bych ráda viděla. Jenom třeba těch 10 pravidel by mě asi nelákalo vůbec. Ten popis sám o sobě už mi zní tak nějak dost lacině. Takové filmy já nerada.
Já si vždycky vybírám cestu, která je horší, i když mi všechno napovídá, že bych to dělat neměla. :D Klasika. :D
A co se škrábání v krku týče, úplně úžasně mi pomáhají pastilky tantum verde nebo pak jejich kloktací voda a nebo zábal na krk. Je to sice pěkně nepříjemné, ale vždycky mi to zabere. :)

9 Date tree Date tree | E-mail | Web | 22. března 2014 v 10:59 | Reagovat

Filmy vypadají zajímavě, jen nechodím moc ráda do kina, to raději počkám, až to bude v televizi. Je to hrozně drahé a kolikrát bych nejradši odešla, protože jsem od filmu čekala něco jiného :)

10 Nikoletta Nikoletta | E-mail | Web | 22. března 2014 v 14:21 | Reagovat

Nezadaní vyzerajú nádejne. Určite by ma nenapadlo spraviť film Noe. Preto som na toto príšerne zvedavá. 10 pravidiel je snaď všade tak uvidíme čo z toho bude :D Čo sa týka Fair play tiež by ma to zaújmalo.... Kráska a zviera som chcela vidieť už dávno. Toto spracovanie vyzerá byť proste najlepšie. Vampire academy..Si prešvihla super film.

11 stuprum stuprum | Web | 22. března 2014 v 15:14 | Reagovat

Vampírská akademie zní mým uším slibně. :)

12 P a t h. P a t h. | E-mail | Web | 22. března 2014 v 16:29 | Reagovat

Vampire Academy - na to som chcela ísť ale nejako som nešla -_-  Kráska a zviera - to v naších kinách nejde, ale vyzerá to dobre :3

13 L. L. | Web | 22. března 2014 v 20:58 | Reagovat

O Vampire Academy jsem dneska četla v programu a přišlo mi to jako kravina. :D Ale rozhodně se na to chci podívat a třeba změním názor. :)

14 fallinlovewithfallenangels fallinlovewithfallenangels | Web | 23. března 2014 v 0:55 | Reagovat

Vampire academy a the awkward moment sa tešim :3 dufam že to bude fajn a každopadne ti dakujem za taky prehlad :D lebo fakt som netušila že to už teraz budu tie filmy

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama