Mi maravillosa biblioteca III

10. září 2013 v 20:45 | Darkness ღ |  My Diary

Ačkoliv jsem se delší dobu nezmínila o knihách, které mi prošly rukama, musím říct, že jsem se poslední dobou zase nějak rozečetla, takže první 3 knížky mám ještě docela v paměti. Také jsem narazila na spoustu tipů na další čtení a opravdu nevím, co otevřít dřív. Ale i přesto uvítám, jakékoliv návrhy na kvalitní knížky. *wink*

---
Během prázdnin jsem konečně dočetla Vampýrskou akademii a bylo mi i tak trošku smutno, že dobroudružství Rose Hathawayové končí. Samozřejmě se chystám na volné pokračovaní, ale moc si od něj neslibuji. Jinak když jsem viděla oficiální trailer na film podle této knižní předlohy, moje veškeré naděje na skvělý film se nenávratně vytratily. Třeba to nebude takový propadák, ale božského Dimitrije si vážně nepředstavuji takto a ani Lisa mě nepotěšila. Moje očekávání naplnila jenom Rose, ale to už odbíhám od tématu.


Vampýrská Akademie 5 : Spoutáni magií - po dlouhé a strastiplné cestě na Sibiř, kam se Rose vydala hledat milovaného Dimitrije, aby ho osvobodila, se vrací na Akademii svatého Vladímíra ke své nejlepší kamarádce Lisse a ostatním. Maturita se rychle blíží a dívky se už nemohou dočkat opravdového života za železnou branou Akademie. Avšak Rose stále s bolestí v srdci vzpomíná na Dimitrije, kterého přes všechno zlé nemůže přestat milovat. Nedokázala ho zabít, když dostala šanci a v blízké budoucnosti se možná začnou naplňovat její nejhorší sny. Přesto se stále nevzdává naděje na Dimitrijovu záchranu - otázkou však zůstává, jestli se jí ho podaří zachránit dřív, než ji Dimitrij zabije a promění se ve Strigojku. Bude jejich láska opravdu věčná?

Vampýrská Akademie 6 : Poslední oběť - Rose sedí v cele smrtí a čeká na popravu za vraždu, kterou nespáchala. Před krutým osudem ji zachrání kamarádi a ona se ocitá na útěku. Společně se svou láskou Dimitrijem a dalšími přáteli se snaží nalézt jediného člověka, který ji může spasit. Její nejlepší kamarádka Lissa se ji snaží zachránit tím, že se uchází o královský trůn. K dosažení nesnadného cíle však musí nalézt ztraceného sourozence, a to je velmi nesnadný a nebezpečný úkol. Lissa a její přátele musí najednou spoléhat na dávné nepřátele a začít pochybovat otěch, kterým dříve věrili. Teď se opravdu rozhodne o všem... Kterou ze svých lásek si Rose zvolí za životního partnera: Dimitrije, nebo Adriana? Co všechno bude muset Rose obětovat pro záchranu své kamarádky? A netratí během toho všeho jedna druhou?
---
Jednoho krásného dne jsem opět navštívila s kamarádkou knihovnu a hladovým pohledem zkoumala, co bych si odtáhla domů. Nakonec jsem popadla Magii mrtvých od Ilony Andrews, ačkoliv jsem vůbec netušila, co mě čeká. Ze začátku mě kniha moc nezaujala, ale nakonec nebyl tak zlá. V hlavě jsem si ji převážně přehrávala jako špatný film. Hrdinka věčně někdo pobíhá a vykecává se. Občas se s někým popere, ale příběh mi přijde takový monotóní. Přesto jsem to četla jako blázen a měla po pár dnech dočteno. Musím podotknout, že čím blíž jsem byla ke konci knížky, tím víc mě bavila. :D No uvidíme, jak se autorka poprala s pokračováním. Knihu nezavrhuji, ale bezpochybně jsou mnohem lepší.


Magie mrtvých (1.) - Když magie pohltí svět, objevují se monstra a odpadlí mágové spřádají svá temná kouzla. Pistole se zasekávají a auta odmítají startovat. Pak se ale technologie znovu přihlásí o slovo a magie ustoupí stjně nevypočitatlně, jaké se předtím objevila. Jen po ní zbudou nejrůznější druhy paranormálních problémů. Kate Daniels se živí likdvidací takovýchto magických potíží. Když je ale zavražděn její opatrovník, honba za spravedlností ji vtáhne do mocenských bojů mezi Pány mrtvých, nekromanty ovládající upíry a Smečku, polovojenský klan kožoměnců. Tyto dvě strany se vzájemně obviňují ze série neobyčejně brutálních vražd - a smrt Katina opatrovníka by s touto záhadou mohla být spojená. Obě organizace na Kate tlačí, aby případ co nejrychleji vyřešila, a ona si postupem času uvědomí, že si ukousla větší sousto, než dokáže strávit..
---
Thomas E. Sniegoski mi přišel do rukou díky mojí spolužačce, která se stala mojí osobní knihovnou číslo 2. Kniha mě hned pohltila, ale jednotlivé díly čtu ve velkém rozmezí, takže kolikrát zapomenu o co vlastně šlo. *smích* Filmové zpracování se s knihou velmi liší. Stejný je pouze začátek, takže doporučuji spíše knihu než film.


Padlí andělé 1 : Padlí andělé a Leviatan - Aaron Corbet je celkem normální kluk, trochu samotář, sirotek s problematickou minulostí, který ale doufá, že konečně našel náhradní rodinu, přátele i smysl života. Vše se ale změní na jeho osmnácté narozeniny; začne najednou rozumět portugalštině, latině, a dokonce i svému psovi Pak se objeví dva podivní muži, kteří mu prozradí, že je Nephilim syn smrtelnice a padlého anděla. A tak začíná příběh plný zvratů, utrpení, andělů a odvěkého boje dobra a zla.

Padlí andělé 2 : Aerie a Zúčtování - Poslední ročník na střední škole byl všechno jen ne normální. Aaron dokáže mluvit se svým labradorem Gabrielem, ale co víc, zjistil, že je Nephilim, potomek padlého anděla a smrtelnice. A aby ani to nestačilo, vypadá to, že je vyvoleným, který má za úkol přinést všem padlým andělům smíření a spočinutí na nebesích. Ale samozřejmě to není jen tak, proti němu stojí nejvyšší z Mocností Verchiel, který je odhodlán zabránit vykoupení padlých za každou cenu, tedy za cenu Aaronova života. Poslední bitva se blíží.
---
A jako poslední dnes zmíním nějaké knihy od Ivony Březinové. Dávno tomu co jsem to četla a vlastním pouze jednu z těchto tří. Co si pamatuji, čestli se dobře a autorka všechno moc hezky popsala, že jsem se nemohla od děje odtrhnout. Jo, už jako malá jsem četla jako blázen, ale rozumu jsem stejně moc nepobrala. *smích* Osobně se mi nejvíc líbil příběh Martiny.


Holky na vodítku : Jmenuji se Ester - Ester je dívka z početné rodiny, kde se sice všichni mají rádi, ale nikdo se o nikoho příliš nestará. Ester doma pociťuje nedostatek soukromí, a navíc se upne k myšlence mít vlastní peníze. Čím dál víc začne využívat kamarádského pohostinství rodinného přítele, majitele baru a herny, a od první nesmělé výhry se rychle propadá do závislosti na hracích automatech. Už ji nic nezastaví! Vzrušující příběh dívky, která natolik propadla hráčské vášni, až se z ní stala závislá gamblerka.

Holky na vodítku : Jmenuji se Martina - Martina vyrůstala pouze se zamindrákovanou matkou. Veškerá výchova směřovala k tomu, že z dcery nesmí být boubelka. Nesmí být tlustá, osamělá a nešťastná jako její máma. Martina tedy kopíruje matčiny nepřetržité diety, až se odmítáním jídla dostane na okraj propasti. Ač se nenávidí za to, co dělá, nemůže si pomoct. Teprve až pozná, že i do dívky, jako je ona, se někdo může zamilovat.

Holky na vodítku : Jmenuje se Alice - Alice je inteligentní gymnazistka, které rodiče naprogramovali kariéru lékařky. Stresy v rodině plynoucí ze strohé výchovy a osobních problémů všichni řeší nejrůznějšími léky. Alice chce rodičům vyhovět, ale jak se vyskytne skulina v podobě samostatně prožitých prázdnin, zatouží být dospělá a zároveň vyzkoušet zakázané ovoce. Nová láska ji však nutí vyhledávat drogu a zběsilý kolotoč se rychle roztáčí. Napínavý příběh dívky, která se octla v drogové pasti.
---
Bylo to jen tak tak, ale nakonec jsem utla svůj fantasy maraton a přemohla se k tomu, abych přidala také jiný žánr. Vlastně si ani moc nevzpomínám, co posledního z mých knih nebylo fantasy. Mám stále rozečtenou Jámu a kyvadlo, ale co jsem četla předtím? Hmm, možná že to byla Lucerna od Jiráska do povinné četby. No, tak mě teď tak nějak napadá : má někdo zájem o seznam knih z mé povinné četby?
Vaše vášnivá čtenářka Darkness
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Leslie Leslie | E-mail | Web | 10. září 2013 v 21:33 | Reagovat

Hehehe, VA? :D Zrovna jsem zrecenzovala třetí díl spin-offu. :D Ten se mi líbí dokonce víc, než VA (mě totiš Rose štvala a Adriana mám radši než Dimtirije. Jen aby bylo jasno, toho mám ráda taky. :)) Trailer na VA film? Das ist hrůza.
Další knihy neznám, ale ty od I. Březinové mají trošičku odtrašující obálky. :D Tak uvidíme, možná si je přečtu. :) Hezky shrnuto.

Ani já si skoro nic z hodiny nepamatuju. ;) Moje známky jsou odpovídající. :D
Trdlo? Jo jsem. Ale auto je all okay. :D
To mě mrzí. :( Stáhneš, potom. :D

2 ΔMELIA GOLDEN ΔMELIA GOLDEN | Web | 10. září 2013 v 21:57 | Reagovat

Darkness, tys viděla Místnost sebevrahů! Nejlepší film! :3 (a on) Páni, mě už se líbí tolik knih! Nevím, kterou nich si vybrat.. :)

3 Ami Ami | E-mail | Web | 11. září 2013 v 14:32 | Reagovat

Velmi zajímavé knížky :)

4 † Therr † † Therr † | Web | 11. září 2013 v 15:00 | Reagovat

Ty jo, ty padlí andělé a ta vampírská akademie vypadají fakt dobře, určitě si je přečtu. Co se týče holek na vodítku, teď jsem dočetla ''Jmenuji se Ester''. Ta knížka byla prostě opravdu moc dobře napsaná. Teď jen čekám, až budou mít v knihovně další dva díly :)

5 DaniellePeazer1006 DaniellePeazer1006 | Web | 11. září 2013 v 17:55 | Reagovat

holky na vodítku jsem taky četla :) ale zatím jenom Martinu a teďka se chystám na Alici. I když je to smyšlený příběh, tak jsem si živě představovala, že je to pravdivý příběh O.o můžu jen doporučit :)

6 Leslie Leslie | E-mail | Web | 11. září 2013 v 19:20 | Reagovat

Těš se! :) Je to sice trošičku jiný šálek kávy než původní VA - Sydney je rozhodně jiná nátura než Rose, ale stojí to za to. Názory jsou dost smíšené - někomu se to líbí víc než VA (mě třeba), jiného to trochu zklamalo. Nikdo se však neohání, že by to byla katastrofa. A první díl je trošku... Pomalejší. Další jsou lepší. :)

Tak lepší kvalita se tam myslím objeví tak do dvou týdnů... Já taky uvidím, jestli se mnou bude někdo ochotný do kina zajít. :D Sama tam vysedávat nebudu.

7 Andy Andy | Web | 11. září 2013 v 19:46 | Reagovat

To ti závidím, že stíháš číst. Já o prázdniny teprve přečetla knížky za prvák :D teď čtu akorát tak chemii, kterou si stejně nepamatuju :D

8 Leslie Leslie | E-mail | Web | 11. září 2013 v 20:33 | Reagovat

Snad ano. :)

No jo. Nepředpokládám, že bydlíš u Zlína. :/ V Zajetí démonů? :D To bude asi film... Neznám, ale už podle názvu se mi to líbí. :D

9 Mew Mew | Web | 11. září 2013 v 20:39 | Reagovat

Tak,zaujal mě hlavně krásný dess,dále mám ráda tenhle typ blogů a protože i já mám teď blog kniho-deníčkový taky tvé články jsou úžasné jako třeba i tento!tak se rozhodni a potom mi dej vědět na blog
díky moc

10 ladyparanoid ladyparanoid | Web | 11. září 2013 v 21:41 | Reagovat

ester jsem četla fakt bombovní knížky .... :3

11 d-illusion d-illusion | Web | 12. září 2013 v 16:44 | Reagovat

Moc pěkný knížky :OO* ted' čtu 3.Splynutí-1.knížka byla Mrazení♥

12 Kačíííí Kačíííí | Web | 12. září 2013 v 20:46 | Reagovat

nečetla jsem ani jednu z těch knih ale asi bych vyzkoušela tu Magii mrtvých to by se mě asi líbilo tak jestli to budou mít u nás v knihovně tak si to půjčím ..

13 Ilía Ilía | Web | 15. září 2013 v 19:36 | Reagovat

Jsem hrozně pozadu a VA ještě nemám přečtenou. Ukamenujte mě! Zasloužím.si to.
A jinak.znám jen ty poslední. Ale stejně.jsem je nečetla. Trochu mě vyděsily ty přebaly :-D

14 Insidious Insidious | Web | 16. září 2013 v 19:51 | Reagovat

Na VA se díky tobě chystám... snad mě to bude bavit :)
Jinak Padlé anděly bych si taky ráda přečetla :3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama