Mi maravillosa biblioteca

30. července 2013 v 20:28 | Darkness ღ |  My Diary

Rozhodla jsem se s váma podělit o svůj seznam knih, které jsem přelouskala. Je jich vážně spousta, že je nikdy nemůžu dát dohromady všechny, ale tenhle článek by měl spíše posloužit jako inspirace. :) Snad vás některá z níže uvedených knih zaujme. Také mile ráda uvítám nějaká doporučení, ale předem upozorňuji, že jsem fanoušek hororů a fantasy. ;) Také si ráda přečtu vaše názory na uvedené knihy a pokud v žáné z tohoto seznamu nenajdete zalíbení, nevěstě hlavu. Postupem času budu přidávat další svoje úlovky a těch bude nemálo! :)

---
Nejdříve bych vám chtěla představit knihy od mojí oblíbené spisovatelky Richelle Mead, které mě doslova pohltily a v mžiku jsem se stala její věrnou čtenářkou. Všechno to začalo Sukubou, takže vám ji představím jako první..

Sukuba 1 : Trápení - O sukubách se říká, že mají fantastický život: získávají každého muže, kterého se jim zachce. To je sice pravda, ale sukuba ze Seattlu Georgina Kincaidová se přesto trápí. Pracuje v knihkupectví a její nesmrtelní přátele si z ní neustále dělají legraci kvůli jedné její dávné proměně. A nejhorší ze všeho je to, že si nemůže vyjít na rande, aniž by z dotyčného muže nevysála život, což ji nepředstavitelně trápí - obzvlášť když se seznámí se slavným a neodolatelným spisovatelem Sethem Mortensenem. Navíc se ve světě nadpřirozených bytostí začíná dít cosi podivného a nebezpečného. Georgina se proti vlastní vůli stává aktérkou souboje mezi dobrem a zlem.

Sukuba 2 : Na vrcholu - Georgina Kincaidová miluje talentovaného spisovatele Setha Mortense stejně jako on ji, ale kdyby ho třeba jen políbila, vysála by tím z něj život. Ale Georgina musí řešit i jiné trable než zapovězený milostný život. Nad Seatlem se opět stahují mračna a děje se cosi podivného, co zasahuje nejen nesmrtelné bytosti, ale i obyčejné lidi. Co se děje a kdo za tím stojí ?

Sukuba 3 : Sny - Georgina stále řeší problémy týkající se jejího vztahu se Sethem - nemůžou mít sex, protože by z něj vysála jeho životní energii. Seth je navíc pohlcen prací na svém románu a Georgina musí zasvěcovat novou a poměrně neschopnou sukubu. A jako by toho nebylo dost, Georginu trápí děsivé sny, při kterých ji někdo nebo něco vysává její energii a předestírá nepěkné vize její budoucnosti. Georgina hledá odpovědi u Danta, vykladače snů, který má spojení s podsvětím. Jenže jeho flirtování a šarm ji matou čím dál víc. Ale Georgina musí vyřešit svoje milostné problémy a problémy s novým nepřítelem, protože jestli neuspěje, nebude už nikdy moci klidně spát.
---
Vampýrská Akademie - Dhampýrka Rose a její kamarádka morojská princezna Lissa byly nuceny uprchnout z akademie Svatého Vladimíra, ale po 2 letech byly nalezeny strážci a odvedeny zpět. Rose musí za trest veškerý svůj volný čas věnovat tréninku, aby dohnala vše co zameškala. Jejím učitelem je jeden ze strážců, kteří je našli - Dimitrij Belikov. Po nějaké době se začne Rose s Dimitrijem sbližovat, ale svým citům se oba brání. Nejenže je Dimitrij jejím učitelem, ale je i o 7 let starší a hlavně se má společně s Rose stát Lissiným strážcem. Morojové mají vždy přednost, a tak na lásku nezbývá žádný prostor.Před dvěma lety se stala ošklivá nehoda, při které zemřela Lissina rodina a ona se tak stala poslední žijící členkou rodiny Dragomirů. Při této nehodě zemřela i Rose, ale Lissa jí oživila svojí magií, které se říká Éter. Díky tomu také získávají své pouto (Rose je stínem políbená), kdy Rose dokáže vycítit kde Lissa je a dokonce se i "dostat Lisse do hlavy". Díky tomu se z ní stala ideální strážkyně pro Lissu. Moc Éteru je velká, ale dokáže ho ovládat jen pár lidí a někteří by mohli chtít jeho moc i zneužít.Na škole se začínají dít podivné věci a jejich terčem je Lissa. Bude Rose schopná ji včas zachránit? A kdo stojí za těmito událostmi?

Vampýrská Akademie 2 : Mrazivý polibek - Rose a Lissa se ještě pořádně nevzpamatovaly ze setkání s Viktorem Daškovem a už se množí útoky Strigojů na královské rodiny Morojů.Přestává být bezpečno i ve škole a tak se vedení školy rozhodne, že na Vánoce se všichni přesunou do luxusního horského střediska. Lissa začala chodit s Christianem Ozerou. Christian patří mezi královské, ale jeho rodina upadla v nemilost, když se jeho rodiče stali dobrovolně Strigoji. Tehdy ho chtěli také přeměnit na Strigoje, ale zachránila ho jeho teta Taša. Ta se teď objevuje na akademii a je dokonce starou známou Dimitrije. Nabízí mu, aby se stal jejím strážcem a že by spolu mohli mít i nějaký bližší vztah. Rose pochopitelně začne žárlit, ale uvědomuje si své priority (Lissu) a začíná se scházet se svým kamarádem Masonem Ashfordem, taktéž dhampýrem. Strážci se dovídají, že v nedelakém městě se nachází Strigojové, kteří nejspíš mají na svědomí masakry královských rodin a hned tři studenti se vydávají na lov - Mason, jeho kamarád dhampýr Eddie Castile a morojka Mia Rinaldi, které zabili Strigojové matku. Když se to Rose dozví, okamžitě se vydává společně s Christianem kamarádům na pomoc. Jenže všichni se ocitají uvěznění ve Strigojském sídle a jde jim o život...

Vampýrská Akademie 3 : Stínem políbená - Rose dostala své první dvě molnijské značky (tetování, které se dostává za zabití Strigoje), na které se kdysi ohromě těšila. Teď jí ale vůbec netěší. Neustále si vyčítá Masonovu smrt. Dokonce si začíná připadat jako blázen, když se jí začne zjevovat jeho duch se smutným výrazem ve tváři. Na akademii se přistěhoval i Adrian Ivaškov, kterého Rose s Lissou poznali na horském středisku. Adrian taktéž dokáže ovládat Éter a na akademii je proto, aby s Lissou pracovali na možnosti jeho využití. Musejí se ale vypořádávat s nepříjemnými vedlejšími účinky - labilitou způsobenou Éterem. Lissa stále musí brát antidepresiva, která jí od používání magie odříznou. Adrian se s tím vypořádává alkoholem a cigaretami. Po čase ale Lissa vysazuje léky a snaží se naučit se se vším vypořádat. Přijdou na to, že Rose dokáže temnotu z ní skrz pouto vtahovat do sebe. Rose a Dimitrij se snaží své city dál popírat, ale po záchvatu Rose, kdy přijala temnotu od Lissy už nedokáží vzdorovat svým citům a dohodnou se, že po ukončení akademie požádá Dimitrij o jiné přidělení, aby mohli být spolu. V tom se ale Rose zjevuje Mason se slovy: ,,Oni... přicházejí" - Strigojové napadli školu. Dokáže Rose všechny včas varovat? A dokáže ochránit dva lidi, na kterých jí nejvíc záleží?

Vampýrská Akademie 4 : Krvavý slib - Z Dimitrije se stal Strigoj a Rose ví, co musí udělat. Najít ho a osvobodit = zabít. Odchází tedy ze školy a vydává se na Sibiř, do rodného Dimitrijova města - Baji. S tím jí pomáhá alchymistka Sydney. Rose přichází na jednu užitečnou věc... díky tomu, že je stínem políbená, dokáže vycítit Strigoje. Ve škole odstupuje současná ředitelka Kirová a nastupuje na její místo ředitel Lazar. S sebou si také přivedl své děti Reeda a Avery. Avery a Lissa se stávají kamarádkami a Avery dokonce začne chodit s Adrianem. Jenže Lissa se začíná propadat do temnoty a Rose je daleko. Poté, co se dostane do rodiny Belikových, jim musí Rose oznámit zprávu o Dimitrijově smrti. Setkává se zde i s manželi Oksanou a Markem. Oksana taktéž dokáže používat Éter a Mark je jejím "stínem políbený". Varuje Rose před spojení s duchy. Rose se setkává s tajemným Morojem Abem Mazurem tzv. Zmeji, který si přeje, aby z Baji co nejdřív odešla. Rose nakonec odchází s partičkou dhampýrů, kteří na vlastní pěst jezdí na lov Strigojů. Díky tomu nachází Dimitrije. Dokáže opravdu Dimitrije zabít jak sama sobě slíbila a také včas zachránit Lissu?
---
Další knížky napsal Rick Riordan. Mě se osobně více líbilo filmové zpracování a nemůžu se dočkat dalšího, kterého bychom se všichni měli dočkat během příštího týdne - snad mi to vyjde. :)

Percy Jackson : Zloděj blesku - Percy Jackson na zvláštní škole Yancy na Long Islandu zažije něco, co změní od základu jeho život. Jeho učitelka se promění v nebezpečnou nestvůru, která ho chce zabít. Všichni mu ale namluví, že se mu to jen zdálo a Percy uvěří, že má prostě jen halucinace. Proč se sakra všichni chovají tak divně? A proč jeho matka se tak taky chová? Po boji s Mínotaurem se dozví, že je polobůh, a ještě ze všeho je obviněn z krádeže božské zbraně, Diova blesku. Dostane se na jahodovou farmu (Tábor Polokrevných), kde potká kentaura Cheirona a Athéninu dceru Annabeth a Hermova syna Luka. Zjistí, že jeho otcem je Poseidon, což znamená, že jeho otec porušil přísahu, ke které se zavázel po Druhé světové válce, která měla být podle knihy způsobena bojem dětí z Velké trojky (Zeus, Hádés, Poseidón). Je přinucen jít až do podsvětí a postavit se vládci mrtvých, Hádovi. Číhá ale nebezpečí opravdu tam?

Percy Jackson : Moře nestvůr - Percy se po roce školy rozhoduje užít si pořádně poslední den školy a zároveň také (snad) první poslední den školy, který zažil bez toho, aby ho vyloučili. Bohužel ho při tělocviku začnou pronásledovat Laistrygonové, ale zachrání ho Annabeth a jeho kamarád Tyson. Prchají do tábora a zjišťují, že Thaliin strom, který chrání hranice tábora, někdo otrávil, vyhodili Cheiróna a jeho místo zaujal Tantalos. Percy brzy zjistí, že Tyson není jen tak někdo, je to kyklop a je to Poseidonův syn, takže je to i Percyho bratr. Percy a Annabeth se spolu s Tysonem rozhodnou zachránit tábor a Grovera, který zmizel a byl unešen na ostrov, tím, že najdou Zlaté rouno a ostrov, na němž je Grover. Ale Tantalos vybral pro výpravu Clarisse, dceru Arése. Ale oni se zastavit nenechají a z tábora utečou.
---
Tuto knížku mi půjčila moje skvělá spolužačka a mohu ji jen doporučit. :)

Zombie blondýny - Hannah a její otec, bývalý policista jsou neustále na útěku před exekutory. Tentokrát zamířili do malého města jménem Maplecrest. Od prvního okamžiku Hannah cítí, že je něco špatně. Že se tu děje něco podivného - spousta domů je na prodej a ulice jsou nezvykle klidné a prázdné. A pak se po prvním dni na místní střední škole dostane mezi skupinu roztleskávaček - nejpopulárnějších dívek na škole. Divné na nich je, že všechny vypadají stejně - stejně krásné, stejně blond a se stejnou bledou pletí, dokonce i jejich jména jsou si podobná - všechna začínají písmenem M. Ony jsou ale ty, které vládnou celé škole. Věčná outsiderka Hannah náhle cítí možnost změnit svůj život a jednou patřit mezi ty úspěšné - a je jí jedno, před čím ji varuje její kamarád Lukáš. Pokud si nedá pozor, bude stejně blond, stejně populární, ale také stejně mrtvá jako ostatní zombie v tomhle městě.
---
Tak já myslím, že pro dnešek by to stačilo. :)
Jestli máte nějaké připomínky, tak se je nebojte vyjádřit. Jestli popis není zbytečně dlouhý nebo naopak krátký. Jestli mám knížek přidávat víc nebo míň..jestli vůbec mám v tomhle pokračovat..
Vaše vášnivá čtenářka Darkness ღ
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Xanya Xanya | Web | 30. července 2013 v 22:52 | Reagovat

Percyho Jacksona jsem taky četla,ale mě osobně se víc líbily knihy.:)  Taky Zombie blondýny vypadají zajímavě.
Popis se ti povedl,myslím,že bys měla pokračovat.:)
A ještě otázka: Nezkoušela jsi náhodou číst Upíří deníky?

2 E. E. | Web | 31. července 2013 v 11:10 | Reagovat

Víš já moc nečtu... A fantasy a horory už vůbec ne... Mám raději válečné romány, něco z historie, něco se se stalo a je to vědecky podložené....Tyto knihy samozřejmě vypadají skvěle, ale mě nic neříkají... Promiň... Ale mám pocit, že tu první mi chtěla mamka koupit k Vánocům a já ji to rozmluvila....

3 Miss Nothing Miss Nothing | Web | 31. července 2013 v 16:47 | Reagovat

Vypadají dost dobře :) nad Vampýrskou akademíí jsem se taky rozmýšlela, ale nakonec z toho nějak sešlo... určitě díky za typy :)

4 Nausy Nausy | E-mail | Web | 31. července 2013 v 22:37 | Reagovat

Tak z těchto jsem nečetla vůbec nic. Není to moc můj šálek čaje :D

5 Wiky Dream Wiky Dream | Web | 1. srpna 2013 v 9:58 | Reagovat

tak z uvedených knih znám jenom Percy Jackson,zbytek je mi neznámý,ale podle toho co tu píšeš vypadají i ostatní knihy zajímavě a pokud budu mít někdy čas tak si je přečtu,bohužel poslední dobou moc čas nemám.
Jestli máš ráda fantazi tak zkus Tajemství gobelínu,nebo Hraničářův učeň
znám taky jednu knížku a to je hororové fantazi jmenuje se to daň peklu a to je úžasná knížka :-)

6 katherine. / gettingfit.blog.cz katherine. / gettingfit.blog.cz | Web | 1. srpna 2013 v 19:20 | Reagovat

Takové fantasy, to třeba co se knih týče tak zrovna není vůbec můj šálek kávy. :D Jsem hrozně náročná co se týče knížek. Ale zatím (musím zaklepat) vždycky, když jsem si nějakou půjčila, tak jsem byla spokojená. Vybírala jsem podle toho, co jsem o knížce slyšela a pokud mi to znělo dobře, už jsem pro ni byla v knihovně. A zatím jsem ji vždycky hltala. Teď mám doma taky jednu takovou. Pořád střídám ji a film. :D Dneska mám takové filmovo knižní odpoledne, protože jsem dostala injekci a mám zakázáno dnes  cvičit (alespoň že ráno jsem to stihla!!) a úplně nepředstavitelně tím trpím .. moje tělo si žádá pohyb .. !!! :D
Vážně? Ještě nikdy se mi nestalo, že by někdo po používání kalorických tabulek přibral, to je zvláštní .. Ale pokud si udržuješ váhu i bez nich, je to skvělé a jen tak dál. ;))

7 vivienne vivienne | Web | 2. srpna 2013 v 11:19 | Reagovat

hezké popisy knih

8 Insidious Insidious | E-mail | Web | 19. srpna 2013 v 22:33 | Reagovat

Ani jednu knihu, z těchto zmiňovaných jsem nečetla... :D
Heleď četla si "Město z kostí"? Teď bude i film v kinech... je to super kniha... a už se vrhám na třetí díl... <3

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama